Súlyemelő Eb: 2021-re halasztották a moszkvai kontinensviadalt

2020.08.28. 16:05
Az Európai Súlyemelő Szövetség (EWF) úgy döntött, hogy 2021-re halasztja az idei moszkvai Európa-bajnokságot.

Előzőleg az orosz sportági szövetség az EWF-hez küldött levelében tudakolta, hogy mire számítson az Eb-rendezés ügyében, s még pénteken megérkezett a hivatalos reakció, amely szerint az európai szövetség az ez évi kontinensviadal lefújását tartja ildomosnak.

Az Eb-t eredetileg április elejére írták ki, de a koronavírus-járvány miatt előbb júniusra tették át, majd újabb módosítással az október 31. és november 8. közötti időszakot jelölték ki a 2020-as moszkvai verseny megtartására.

Az orosz szövetség a levélben változatlanul késznek mondta magát az őszi rendezésre, miután az orosz kormány engedélyezte a beutazást külföldiek számára, ugyanakkor azt is leszögezte, hogy a helyzet kiszámíthatatlansága miatt vannak kockázatai egy idei Eb-nek.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik