Öttusa: nem rendezik meg a győri masters vb-t

MTI MTIMTI MTI
2020.06.25. 11:09
A Nemzetközi Öttusaszövetség (UIPM) végrehajtó bizottsága törölte a sportág masters világbajnokságát, melyet Győrben rendeztek volna meg szeptember közepén.

Si-ni Fang főtitkár levélben tájékoztatta a nemzeti szövetségeket, jelezve, hogy a magyar fél (MÖSZ) kezdeményezésére hozta meg a döntését a szeniorok vetélkedéséről.

Az indoklásban az áll: a UIPM és a MÖSZ egyetért abban, hogy a koronavírus-járvány visszaszorítására hozott korlátozó intézkedések, melyek még sok országban érvényben vannak, megnehezítik, illetve néhány helyen lehetetlenné teszik az edzésre járást és az utazást. A tájékoztatás kitér arra is, hogy sem a szervezők, sem a nemzetközi szövetség nem szeretne hozzájárulni a vírus terjedéséhez.

Gallai István, a magyar szövetség főtitkára az MTI-nek elmondta, hogy a UIPM sokáig kivárt, de a mostani döntés után hasonlóra lehet számítani az elkövetkező egy-két hétben a további korosztályok idei világbajnokságával kapcsolatban is.

Az Eb-t illetően, melyet eredetileg június-július fordulóján rendeztek volna meg Székesfehérváron, az európai szövetség július 10-re ígéri állásfoglalását. A magyar szövetség azt reméli, hogy a UIPM-döntések nyomán a kontinentális szövetség is törölni fogja az Eb-t, melynek lebonyolítása a jelenlegi helyzetben meglehetősen bizonytalan.

Legfrissebb hírek

Guzi Blanka: Tökéletlenül lett nekem teljes ez az Eb

Egyéb egyéni
2026.08.12. 11:14

„Sikerült megkoronázni a hetet” – Tamás Botond az öttusa Eb után

Egyéb egyéni
2026.08.11. 09:48

Szinte lemásolta a tavalyi Eb-t az Isztambulban is az éremtáblázat élén végző magyar öttusaválogatott

Egyéb egyéni
2026.08.10. 08:40

Öttusa Eb: Koleszár Mihály és Guzi Blanka ismét aranyérmes vegyes váltóban

Egyéb egyéni
2026.08.09. 15:19

Öttusa: Európa-bajnok a magyar férficsapat, Tamás Botond ezüstérmes

Egyéb egyéni
2026.08.08. 19:01

Öttusa Eb: Guzi Blanka Európa-bajnoki bronzérmes Isztambulban, a magyar csapat a dobogó tetején

Egyéb egyéni
2026.08.08. 11:08

Öttusa Eb: Tamás Botond döntős, Bőhm Csaba őrült hajrában éppen csak lemaradt

Egyéb egyéni
2026.08.07. 20:04

Öttusa-Eb: Koleszár Mihály és Szép Balázs döntőbe jutott Isztambulban

Egyéb egyéni
2026.08.07. 14:00