Békéscsaba: csaknem egymilliárd a sportcsarnok fejlesztésére

MTI MTIMTI MTI
2020.01.30. 13:44
A Modern városok program (MVP) részeként csaknem egymilliárd forintból fejlesztik a városi sportcsarnokot Békéscsabán – hangzott el a csütörtöki projektindító rendezvényen a helyszínen.

Sárfalvi Péter, sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, a fejlesztéssel a kormány egyik fontos célkitűzése valósul meg, ugyanis szeretnék, ha minél több sportlétesítmény épülne vagy újulna meg, ezzel is biztosítva a mindennapos testneveléshez az infrastrukturális szükségleteket.Sárfalvi Péter, sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, a fejlesztéssel a kormány egyik fontos célkitűzése valósul meg, ugyanis szeretnék, ha minél több sportlétesítmény épülne vagy újulna meg, ezzel is biztosítva a mindennapos testneveléshez az infrastrukturális szükségleteket.

A békési megyeszékhelyen az 1988-ban épült sportcsarnokot nettó 816 millió forintból újítják fel, emellett 173 millióból sportszálláshelyeket alakítanak ki.

Marik Tibor, az önkormányzat sportberuházásokért felelős csoportvezetője közölte, új küzdőtéri padlóburkolatot, szellőztetőrendszert, VIP-fogadót alakítanak ki, „európai szintű versenyek lebonyolítására alkalmas” pályavilágítás lesz, gépészeti fejlesztést valósítanak meg, emellett felújítják a lelátót is.

Kialakítanak egy 17 szobás, háromcsillagos sporthotelt is, amelyben megyei szintű sportorvosi vizsgálatot is biztosítanak majd.

Marik Tibor kiemelte, a kivitelezést végző Swietelsky Magyarország Kft.-nek 260 napja van a munkálatokra; a munkaterület egy részét december elején átadták; a röplabda- és a kézilabdacsapat teljesen május elején vonul ki az épületből, addig meccseket is rendeznek ott. A felújítás ősszel fejeződik be.

Szarvas Péter polgármester emlékeztetett, a városban több sportberuházás is zajlik, tavasszal adják át a Röplabda Akadémia munkacsarnokát, emellett elkezdődött a sportuszoda és a multifunkcionális sportcsarnok tervezése, amely szintén az MVP keretében valósul meg. Gondoltak a szabadidős sportolókra is, több műfüves labdarúgópályát, szabadtéri fitneszparkot és futópályát adtak át az elmúlt időszakban.

A békéscsabai sportcsarnokot 1988. március 18-án adták át, akkor az ország legnagyobb, fővároson kívüli sportcsarnoka volt.

Legfrissebb hírek

Röplabda: Vasas- és BRSE-dominancia a leány utánpótlás-bajnokságokban

Utánpótlássport
2026.05.11. 14:02

Kétgólos Honvéd-siker a feljutók rangadóján, kiesett a Budafok és a Békéscsaba – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 21:00

Nyert a Kozármisleny, kiesett a Békéscsaba

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 20:52

NB II: leváltották Csató Sándort, a Békéscsaba vezetőedzőjét

Labdarúgó NB II
2026.05.06. 08:31

Egy pont is elég volt a Honvéd feljutásához; fontos szentlőrinci és soroksári siker – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.03. 20:55

A Tiszakécske a bennmaradás küszöbén, a Békéscsaba a kiesés szélén

Labdarúgó NB II
2026.05.03. 18:55

Nem esett gól Békéscsabán, újra kieső helyen Csató Sándor együttese

Labdarúgó NB II
2026.04.26. 20:50

Simán győzött a Vidi Szegeden; súlyos sérülés két pályán is; menekül a Soroksár – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.04.19. 21:00
Ezek is érdekelhetik