Súlyemelés: a szövetség főtitkára ismét vb-győztes lett

MTI MTIMTI MTI
2019.08.21. 12:08
Ismét masters-világbajnoki címet szerzett Takács Mária, a Magyar Súlyemelő-szövetség főtitkára, korábbi sokszoros vb- és Eb-érmes versenyző.

A sportági mesterek kanadai csúcstalálkozóján az 50-54 évesek korkategóriájában, a plusz 87 kg-os súlycsoportban diadalmaskodott 166 kilogrammos összteljesítménnyel – tudatták a szervezők az esemény honlapján.

Takács Máriának a mostani a 11. világbajnoki elsősége masters-világbajnokságon. Korábban, a „rendes” vb-ken 33 érmet gyűjtött, ami a női súlyemelésben páratlan bravúr. Európa-bajnoki medálból 32-t szerzett, magyar bajnokságot 14-szer nyert. Kiemelkedő eredményeinek elismeréseként a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség az elmúlt évszázad legjobb női súlyemelőjének választotta meg 2005-ben.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik