Vívó Eb: döntőbe jutott a férfi kardcsapat Újvidéken

MTI MTIMTI MTI
2018.06.21. 15:36
A magyar férfi kardválogatott az elődöntőben is győzött, így bejutott a fináléba az újvidéki Európa-bajnokság csütörtöki záró napján.

A kontinensviadal honlapja szerint a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású együttes az ukránok ellen 45:25-re megnyert negyeddöntő után az oroszokat meglepetésre kiejtő románokkal találkozott a négy között.

A mérkőzés nem indult jól, ugyanis előbb a világbajnok Szatmári, majd a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi is elveszítette asszóját, a 7:0-nél érkező Gémesi Csanád viszont remekelt és fordított, így a találkozó első harmadát követően 15:14-es előnyben volt a csapat.

Ezt követően a magyarok szépen lassan távolodtak riválisuktól, hat pár után már hat tussal vezettek (30:24), az utolsó meccseken pedig már nem adtak esélyt riválisuknak. Az összecsapást végül 45:37-re nyerte meg a válogatott, mely a 19.05-kor kezdődő fináléban a németeket 45:44-re legyőző olasz csapattal küzd meg az aranyéremért.

A kardozók döntőbe kerülése egyben azt is jelenti, hogy biztosan nem zárja érem nélkül az Eb-t a magyar küldöttség.

Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: nyolcadik a női tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:56

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15
Ezek is érdekelhetik