Tokió 2020: korlátozhatják a súlyemelők létszámát

MTI MTIMTI MTI
2018.04.12. 19:10
A doppingügyek miatt korlátozhatja több ország versenyzőinek létszámát a 2020-as tokiói olimpián a Nemzetközi Súlyemelő-szövetség (IWF).

A Reuters brit hírügynökség birtokába került dokumentumok szerint nemenként egy-egy fő képviselhetné az orosz, a kazah, az azeri, az örmény és a fehérorosz színeket, mert ezekben az országokban több mint húsz doppingvétség történt a sportágban 2008 óta.

Azok a nemzetek, ahol legalább 10, de legfeljebb 19 ilyen ügyet regisztráltak 2008 és 2020 között, két-két férfi és női versenyzőt nevezhetnének a szigorú szabálymódosítás szerint. Ez legalább kilenc további országot, köztük Bulgáriát, Iránt és Indiát érintené.

Amennyiben a kvalifikációs időszak végéig, 2020 áprilisáig egy országban legalább három doppingesetre fény derül, az nem vehet részt a tokiói olimpia sportági versenyeiben, ahogyan ez az oroszokkal és a bolgárokkal Rióban történt.

A 2008-as pekingi és a 2012-es londoni olimpián levett doppingminták ismételt vizsgálata során 49 súlyemelőnél regisztráltak pozitív eredményt. Közülük 42-en egykori szovjet tagállamokat képviseltek.
A doppingügyek miatt a teljes mezőny létszámát a Rio de Janeiró-i 260-ról 196-ra csökkentették.

„Természetesen most nem mindenki örül, de mindenki tudja, hogy a sportágunk nehéz helyzetben van, és kemény döntések szükségesek a jövőnk biztosítása érdekében” – nyilatkozta a Reutersnek az IWF főigazgatója, Ádámfi Attila.


Azok a nemzetek, ahol legalább 10, de legfeljebb 19 ilyen ügyet regisztráltak 2008 és 2020 között, két-két férfi és női versenyzőt nevezhetnének a szigorú szabálymódosítás szerint. Ez legalább kilenc további országot, köztük Bulgáriát, Iránt és Indiát érintené.

Amennyiben a kvalifikációs időszak végéig, 2020 áprilisáig egy országban legalább három doppingesetre fény derül, az nem vehet részt a tokiói olimpia sportági versenyeiben, ahogyan ez az oroszokkal és a bolgárokkal Rióban történt.

A 2008-as pekingi és a 2012-es londoni olimpián levett doppingminták ismételt vizsgálata során 49 súlyemelőnél regisztráltak pozitív eredményt. Közülük 42-en egykori szovjet tagállamokat képviseltek.
A doppingügyek miatt a teljes mezőny létszámát a Rio de Janeiró-i 260-ról 196-ra csökkentették.

„Természetesen most nem mindenki örül, de mindenki tudja, hogy a sportágunk nehéz helyzetben van, és kemény döntések szükségesek a jövőnk biztosítása érdekében” – nyilatkozta a Reutersnek az IWF főigazgatója, Ádámfi Attila.

Legfrissebb hírek

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
9 órája

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik