Pjongcsang 2018: az MU-ikon viszi a házigazdák lángját

2017.10.19. 13:28
Dél-koreai részről a Bajnokok Ligája-győztes, már visszavonult labdarúgó, Pak Dzsi Szung viszi majd először a februári, pjongcsangi téli olimpia lángját, amelyet jövő kedden lobbantanak fel Olümpiában – közölte csütörtökön a Görög Olimpiai Bizottság.

A 36 éves sportember a második lesz a sorban, először ugyanis a görög északi síelő, Aposztolosz Angelisz foghatja a kezébe a fáklyát az ókori játékok helyszínén.

A lángot ezúttal is a napsugarak segítségével gyújtják majd meg, s ezzel megkezdődik a visszaszámlálás a pjongcsangi téli olimpia február 9-i rajtjáig. A dél-koreai szervezők október 31-én, Athénban veszik át a fáklyát, s viszik a lángot hazájukba, ahol újabb váltófutás kezdődik.

Pak Dzsi Szung 100-szor játszott Dél-Korea válogatottjában, amellyel a legjobb eredménye a világbajnoki negyedik hely volt. Több európai klubban is szerepelt, legnagyobb sikereit a Manchester Unitednél töltött hét év alatt aratta, háromszor angol bajnok, 2008-ban Bajnokok Ligája-győztes lett a csapattal.

 

Legfrissebb hírek

A Manchester United is büszke az argentin győzelemre

Foci vb 2026
2026.06.17. 09:48

A Napoli megvásárolta Rasmus Höjlund játékjogát a Manchester Unitedtől – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.03. 17:10

Michael Carrick marad a Manchester United vezetőedzője – hivatalos

Angol labdarúgás
2026.05.22. 12:12

Népsport: vörös ördögök a mágikus 7-es mezben

Népsport
2026.05.22. 08:55

A Manchester United legyőzte a Nottinghamet, és bronzérmes lett a PL-ben

Angol labdarúgás
2026.05.17. 15:48

Akár már a héten eldőlhet, hogy Michael Carrick marad a Man. United vezetőedzője

Angol labdarúgás
2026.05.15. 13:54

Manchester United: Carricket még az idény vége előtt megerősíthetik posztján – sajtóhír

Angol labdarúgás
2026.05.13. 13:21

Tóth Alexék tovább robognak a nemzetközi kupaindulás felé; az MU gól nélkül maradt Sunderlandben

Angol labdarúgás
2026.05.09. 18:11
Ezek is érdekelhetik