Triatlon: idén nem lesz Ironman 70.3 verseny Budapesten

2017.03.22. 18:32
Idén nem rendezik meg az Ironman 70.3 Budapest nemzetközi triatlonversenyt.


A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye emlékeztetett arra, hogy az elmúlt három évben mindig színvonalasra sikerült a budapesti verseny, amelynek helyszínét a nemzetközi szövetség vezetői is szerették és megkedvelték.
A szervezők MTI-hez eljuttatott közleménye emlékeztetett arra, hogy az elmúlt három évben mindig színvonalasra sikerült a budapesti verseny, amelynek helyszínét a nemzetközi szövetség vezetői is szerették és megkedvelték.

„Óriási álmom vált valóra azáltal, hogy csapatommal háromszor is világszínvonalon rendezhettük meg az Ironman 70.3 Budapest versenyt. Több tízezer külföldi és hazai résztvevőt vonzottak versenyhétvégéink, azonban rendkívül elkeserítő az, hogy a jelenlegi magyar triatlon szakmai vezetése alkalmatlan egy ilyen világméretű rendezvény befogadására, és nem tud élni a páratlan lehetőséggel” – nyilatkozta Kropkó Péter 51-szeres ironman, a szervező Kropkó Promotion ügyvezetője és egyben az Ironman 70.3 Budapest sportszakmai vezetője.

A tavalyi, Lágymányosi-öbölben megrendezett versenyen a szervezők tájékoztatása szerint csaknem 1700-an álltak rajthoz.

Legfrissebb hírek

Triatlon-vb-sorozat: tizenötödik lett a magyar vegyes váltó

Egyéb egyéni
3 órája

Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán

Egyéb egyéni
5 órája

Triatlon-vb-sorozat: Peszleg Dominika 30. lett Quiberonban

Egyéb egyéni
Tegnap, 15:34

Triatlon Eb: Dévay Márk ötödik, Kropkó Márta hatodik

Egyéb egyéni
2026.06.13. 23:20

Faldum Gábor és Zelinka Gabriella győzött a középtávú triatlon ob-n

Egyéb egyéni
2026.06.13. 15:26

Triatlon vb-sorozat: három magyar az első húsz között a férfiaknál Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 17:07

Triatlon vb-sorozat: Kropkó Márta tizedik lett Szardínián

Egyéb egyéni
2026.05.30. 13:48

Triatlon meghívásos szupersprint ob: Lehmann Csongor és Szalai Fanni győzött

Atlétika
2026.05.24. 11:47
Ezek is érdekelhetik