Birkózás: magyar aranyérem a kadét-világbajnokságon!
Szőke Alex aranyérmet nyert a Tbilisziben zajló kadét birkózó-világbajnokság szerdai versenynapján.
A magyar szövetség tájékoztatása szerint az ESMTK 85 kilós kötöttfogású versenyzője 6:2-re verte meg a fehérorosz Jarasevicset, 4:1-re a grúz Kacanasvilit, 3:0-ra a finn Salót, 1:0-ra az iráni Forunzadét, majd a döntőben 2:1-re az osztrák Raggingert, így a dobogó tetejére állhatott.
Ebben a korosztályban legutóbb tizennyolc éve, 1998-ban ért el magyar birkózó hasonlóan kiváló eredményt, akkor Kiss Balázs jutott a csúcsra, ő 2009-ben a felnőttek között is világbajnok lett.
Csütörtöktől a nők folytatják a kadét-vb küzdelmeit a grúz fővárosban.
Legfrissebb hírek

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Lőrincz Tamás: Meg kell védeni az értékeinket!
Egyéb egyéni
2026.06.02. 08:14

Birkózás: lemondott Németh Szilárd, az MBSZ elnöke
Birkózás
2026.05.29. 11:38

Ligeti Richárd: Hiszek abban, hogy a munkám eredményes lehet
Birkózás
2026.05.16. 10:11

Feloldották az orosz és fehérorosz birkózók korlátozásait
Birkózás
2026.05.15. 13:58
Ezek is érdekelhetik



