Darts-vb: Van Barneveld és Bunting is simán nyert

2015.12.21. 00:45
A londoni dartsvilágbajnokság negyedik játéknapja sem maradt meglepetés nélkül. Már az első fordulóban búcsúzott Andy Hamilton, aki ugyan csak a 27. kiemelt volt ezen a tornán, ám 2012-ben világbajnoki döntőt játszott Adrian Lewiszal. A magyar származású, új-zélandi színekben szereplő Rob Szabo megnyerte selejtezős meccsét, ám az első fordulón már nem jutott túl.
ESTI PROGRAM

Alekszandr Oreskin a nap embere! Az orosz játékos az esti programban, a selejtezőben mutatkozott be az Alexandra Palace közönségének. Ellenfele a szingapúriak legendás dartsosa, Paul Lim volt. A csata a döntő szett utolsó legjében dőlt el. Limnek két meccsnyila is volt, de elhibázta, s lényegében odaajándékozta a győzelmet Oreskinnek.

A korábbi BDO-világbajnok Stephen Bunting simán győzött a német Jyhan Artut ellen. Buntingnak a 86-os körátlag is elég volt a 3:0-ás sikerhez.

A holland Raymond van Barneveld és honfitársa, Dirk van Duijvenbode összecsapását ritkán látható hiba színesítette. Van Duijvenbode a második szett utolsó legjében 180-ról készült kerekíteni, ám figyelmetlen volt, és mind a három nyilat a tripla húszas szektorba dobta! Ezt bármelyik játékos elfogadta volna, de nem ebben az esetben. Ugyanis a szabályok szerint kizárólag dupla szektoros dobással lehet befejezni a leget. Hiába nehezebb eltalálni a kisebb méretű tripla részt, ez most nem bravúr, hanem jókora hiba volt. Van Barneveld nemcsak ezt a leget vitte el, hanem később az egész meccset – 3:0-ra győzött.

Fent említettük, hogy Oreskin a nap embere de ez csak este, az utolsó párharcban derült ki. Az angol Mervyn Kinget hiába emelték ki a 14. helyen, az első két szettben ebből semmi sem látszott. Az orosz mindkettőt megnyerte, s ezzel nagyon komoly esélyeket teremtett magának a vasárnapi játéknap legnagyobb meglepetésére. Ez azonban elmaradt. King összekapta magát, s végül mind a három maradék szettet megnyerte. Egy érdekes adat ehhez a meccshez: King 97.84-es körátlagot ért el, viszont Oreskin csak 53.85-öt (!). De ez is elég volt két szett megnyeréséhez…

A DÉLUTÁNI PROGRAM

Rob Szabo mindkét szettet 3–2-re hozta Michael Rasztovits ellen a selejtezőben. Nem volt különösebben magas színvonalú meccs, egyetlen 180-ast sem értek el. Mindkettejük körátlaga 80 alatt maradt. Szabo jobbnak bizonyult a kiszállóknál, 31 százalékot ért el, míg osztrák riválisa csak 23-at.

NYERJE MEG PHIL TAYLOR DEDIKÁLT, „ERŐPRÓBA” CÍMŰ KÖNYVÉT!

Tippelje meg, hogy melyik két játékos jut be a dartsvilágbajnokság 2016. január 3-án rendezendő döntőjébe! A helyesen válaszolók között kisorsoljuk Phil Taylor dedikált, „Erőpróba – Visszatérésem a csúcsra” című könyvét.

A tippeket kedd éjfélig várjuk a jatek@nemzetisport.hu email-címre, vagy a vonatkozó Facebook-posztunkba hozzászólásként.

Annak ellenére meglepetés Andy Hamilton kiesése, hogy a korábbi világbajnoki döntős angol már túl van legszebb napjain. A meccs az ötödik szettben dőlt el a szintén angol Joe Murnan javára. Közel jártak a „hirtelen halál” leghez, ám 4–4 után Murnan két játékot nyert egymás után.

Bár a holland Jermaine Wattimena megnyerte az első szettet Mensur Suljovic ellen, az osztrák fordított, s 3:1-re győzött.

A nap zárásaként Jamie Caven várt Rob Szabóra. Csak az első szett volt szoros, azt 3–2-re nyerte meg Caven. A másik kettő jóval simábban alakult, a 23. helyen kiemelt angol 3–0-ra hozta őket, s ezzel 3:0-ra győzött.