Vitorlázás: Érdi lemaradt a kvótáról, de még ott lehet Rióban

2015.11.27. 10:01
Érdi Máriának nem sikerült a kvótaszerzés az ománi Laser Radial világbajnokságon, a 17 éves vitorlázó a 42. helyen végzett.

A hajóosztály U19-es világ- és Európa-bajnoka az utolsó futamban nagyszerű eredménnyel, 14. hellyel zárt. Alapcélja az Arany csoportba jutás volt, amit teljesített a 100 fős mezőnyben, egyetlen ifjúsági versenyzőként került a legjobbak közé.

A vb-n a korábban indulási jogot szerzett 19 nemzet mellett újabb négynek nyílt lehetősége riói kvótára, Érdinek ez nem jött össze.

Még egy esélye maradt az ötkarikás indulási jog elérésére, a jövő évi Eb-n még két európai ország számára van kiadó hely.

Érdinek azonban alapvető célja a 2020-as tokiói olimpia – áll a Magyar Vitorlázó-szövetség honlapján.

A vitorlázók eddig két olimpiai kvótát gyűjtöttek: Berecz Zsombor Finndingiben, Tomai Balázs Laser Standardben indulhat Rióban, valamint hatodik olimpiájára készülhet a szörfös Gádorfalvi Áron.

Legfrissebb hírek

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00

Érdi Mária: Pályafutásom legnagyobb mélypontján vagyok túl

Egyéb egyéni
2026.05.27. 11:26

Vitorlázás: Érdi Mária aranyérmes az ILCA Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.05.22. 16:34

Vitorlázás: Érdi Mária továbbra is az élen az ILCA Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.20. 17:26

Vitorlázás: Érdi Mária az élre állt az ILCA Eb-n

Egyéb egyéni
2026.05.19. 18:08

ILCA Eb: Érdi Mária kilencedik az első nap után

Egyéb egyéni
2026.05.18. 19:35

Érdi Mária Eb-éremért megy az Adriára

Egyéb egyéni
2026.04.28. 11:32

Érdi Mária bronzérmes lett a franciaországi Grand Slam-versenyen

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:29
Ezek is érdekelhetik