Rio 2016: jövőre tíz, öt év múlva 20 aranyérem a japán elvárás

MTI MTIMTI MTI
2015.11.06. 11:33
Ambiciózus célokat határozott meg a nemrég felállított Japán Sportügynökség az ország sportolói számára a jövő évi riói és a 2020-as tokiói olimpiára.

Az 1988-as játékok úszóbajnoka, Szuzuki Daicsi vezette szervezet Rióban tíz, míg a hazai rendezésű játékokon legalább 20 aranyérmet vár az ország versenyzőitől. Ez utóbbival számításaik szerint az éremtáblázat harmadik helyén végezhet majd Japán.

A tervek azért is nevezhetőek bátornak, mert a japánok a 2012-es londoni olimpiáról hét aranyéremmel tértek haza, azaz ugrásszerű javulást remélnek az illetékesek. A Japán Sportügynökség október 1-jén kezdte meg munkáját.

A tervek azért is nevezhetőek bátornak, mert a japánok a 2012-es londoni olimpiáról hét aranyéremmel tértek haza, azaz ugrásszerű javulást remélnek az illetékesek. A Japán Sportügynökség október 1-jén kezdte meg munkáját.

Legfrissebb hírek

Könnyes szemmel bírálta a szövetség döntéseit a védő – videó

Foci vb 2026
6 órája

A japánok gólszerzője magyarázatot adott a „telefonos” gólörömre

Foci vb 2026
Tegnap, 10:01

Statisztikák: már csak egy honfitársa előzi meg Tunézia francia kapitányát

Foci vb 2026
Tegnap, 9:01

Japántól is kikapott, Tunézia már nem juthat tovább

Foci vb 2026
Tegnap, 7:56

Japán pazar játékkal, a duplázó Ueda vezérletével ütötte ki Tunéziát a vb-történelem 1000. mérkőzésén

Foci vb 2026
Tegnap, 7:55

Japán négy góllal legyőzte Tunéziát – videók

Foci vb 2026
Tegnap, 6:29

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

„Három pontot akartunk szerezni, nem egyet… Tunézia ellen már győznünk kell”

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:09
Ezek is érdekelhetik