Létesítmény: a Szusza-stadion is kiemelt sportberuházás lett
A csütörtöki Magyar Közlönyben olvasható határozatok szerint a kabinet az újpesti Szusza Ferenc Stadion, a Fehér úri lőtér fejlesztése és bővítése, a Magyar Teniszszövetség Nemzeti Edzésközpontjának kialakítása és a Szombathelyen megvalósuló nyugat-magyarországi utánpótlás-nevelő centrum beruházását nyilvánította kiemelt jelentőségű üggyé.
A kormány emellett döntött a balatonfüredi uszoda beruházásának támogatásáról, ugyanis a 2021-es vizes világbajnokságon a nyílt vízi úszószámok versenyzőinek az biztosítana edzés- és bemelegítő lehetőséget. Ennek érdekében 350 millió forintot biztosít a helyi önkormányzat részére.
A Magyar Közlönyben az is olvasható, hogy döntöttek a gödöllői uszoda megvalósításáról, továbbá a gödöllői uszoda, a nyugat-magyarországi utánpótlás-nevelő centrum és a pécsi Nemzeti Kosárlabda-akadémia esetében a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból történő előirányzat-átcsoportosításról.

Póta Georgina: A pingpong újra menő lehet, mint régen

NS-képeslap: új otthona lett a szegedi futballnak

NS-képeslap: a kajak-kenu új otthona Sukorón épült

NS-képeslap: új, modern jégcsarnok épült Győrben

NS-képeslap: Szívből szeretik a labdarúgást!



