Vívás: Vasas-vereség, bukaresti siker a kard BEK-ben

MTI MTIMTI MTI
2014.03.10. 16:40
A Dinamo Bucuresti nyerte meg a kard Bajnokcsapatok Európa-kupáját, miután a Gödöllőn megrendezett döntőben legyőzte a Vasast.

A hétfői, gödöllői viadalon hat együttes szerepelt, a magyar színeket a címvédő GEAC és a bajnok Vasas képviselte. A két magyar alakulat az elődöntőben találkozott egymással, s az összecsapásból a jól hajrázó fővárosiak jutottak 45:40-nel a fináléba. Ott aztán a bukaresti csapattól két tussal, 45:43-ra kikaptak, így az elmúlt évhez hasonlóan ismét másodikak lettek.

A bronzcsatában – a Gödöllői Hírek Online beszámolója szerint – a GEAC 45:37-es vereséget szenvedett a francia Pau France együttesétől.

Ötödikként a brit Imperial Fencing Club, hatodikként pedig az osztrák Fecht-Union Mödling gárdája zárt.

Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Vívás: bronzérmes a női kardcsapat a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.25. 07:31

Vívás: Battai Sugár bronzérmes a női kardozók limai világkupaversenyén

Egyéb egyéni
2026.05.23. 22:17

Vívás: négy magyar a férfi kardozók kairói világkupaversenyének főtábláján

Egyéb egyéni
2026.05.22. 17:17

Baráth Botond: Kispesten már ünnepeltem bajnoki címet, most a Fáy utcában is szeretnék

Labdarúgó NB II
2026.05.10. 20:41

Vívás: Spiesz Anna a nyolcaddöntőig jutott a kardozók incshoni GP-viadalán

Egyéb egyéni
2026.05.03. 10:54
Ezek is érdekelhetik