Vívó ob: Szilágyi Áron először a páston az olimpia óta

2012.12.15. 08:46
Először versenyez az olimpia óta a férfi kardvívás olimpiai bajnoka, Szilágyi Áron, aki a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban zajló országos bajnokságon készül a címvédésre.

Az ob pénteki napján, a selejtezőn hibátlanul szerepelt, akárcsak Lontay Balázs, aki szintén tele van önbizalommal – a kardvívók első válogatóversenyét ugyanis ő nyerte meg december elején. Az első napon többen is jó formát mutattak, Nemcsik Zsolt, Ravasz Etele, Iliász Nikolász, Nagy Zsolt és Gémesi Csanád sem talált legyőzőre a csoportban.

Alighanem a fegyvernem döntője lesz a szombati nap fénypontja, a szervezők legalábbis annak szánják, hiszen az egyéni finálék közül közül utolsóként, este fél hétkor tartják meg. Az elmúlt években senki sem tudta megvédeni a címét: 2008-ban Szilágyi, a következő években Nemcsik, Lontay, majd ismét Szilágyi lett bajnok.

Legfrissebb hírek

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
Tegnap, 12:15

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: Ismét negyedik lett a magyar női kardcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.19. 20:40

Vívó Eb: nincs magyar a négy között az első napon

Egyéb egyéni
2026.06.16. 19:27

Vívás: bronzérmes a női kardcsapat a limai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2026.05.25. 07:31

Vívás: Battai Sugár bronzérmes a női kardozók limai világkupaversenyén

Egyéb egyéni
2026.05.23. 22:17

Vívás: négy magyar a férfi kardozók kairói világkupaversenyének főtábláján

Egyéb egyéni
2026.05.22. 17:17

Újabb nevek az államtitkári castingban – NS-infó

Egyéb egyéni
2026.05.20. 20:53
Ezek is érdekelhetik