Súlyemelés: saját világcsúcsait múlta felül a főtitkár

MTI MTIMTI MTI
2012.12.17. 17:03
Takács Mária, a hazai sportági szövetség versenyzőként is aktív főtitkára saját masters-világcsúcsait meghaladó eredményekkel érdemelte ki a viadal legjobb súlyemelője címet a 22. alkalommal megrendezett Szent Erzsébet-kupán.

Amint arról az édesapa, Takács István mesteredző hétfőn az MTI-nek beszámolt, a REAC Sportiskola és a Veresegyházi Fitness Sportkör közös rendezésében lezajlott vasárnapi budapesti versenyen lánya lökésben 98 kilogrammal beállította, míg szakításban 77-ről 78, összetettben pedig 175-ről 176 kilóra növelte az eddigi rekordteljesítményt a plusz 75 kg-osok kategóriájában, a 44–49 évesek korcsoportjában.

Takács Mária szeptember közepén védte meg címét a súlyemelők mester-világbajnokságán az ukrajnai Lvivben, ahol négy világcsúcsot felállítva végzett az élen.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Száraz László világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes súlyemelő

Egyéb egyéni
2026.06.01. 19:06

A súlyemelő-szövetség önálló szakága lesz a kettlebell

Egyéb egyéni
2026.05.17. 10:46

Boros Viktória 18. lett plusz 86 kilogrammban a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.26. 13:52

Súlyemelő Eb: Boros Viktória nyolcadikként zárt a legnehezebbek B-csoportjában

Egyéb egyéni
2026.04.25. 17:09

Súlyemelő Eb: Fekécs Szilárd szakításcsúcs után 13. lett összetettben

Egyéb egyéni
2026.04.24. 19:20

Újvári Lajos 16. lett összetettben a súlyemelő Eb-n

Egyéb egyéni
2026.04.22. 20:18

Súlyemelő Eb: Árva Cintia lökésben negyedik, összetettben nyolcadik lett

Egyéb egyéni
2026.04.19. 17:26

Elhunyt Ambrus László, a magyar súlyemelés kiemelkedő alakja

Egyéb egyéni
2026.04.08. 10:35
Ezek is érdekelhetik