MOB: két hónap múlva lesz új elnöke az olimpiai bizottságnak

2010.09.18. 10:17
Címkék
Schmitt Pál utódját a következő közgyűlés keretében jelölik ki, vagyis november 20-án választják meg az új MOB-elnököt – így döntött a Magyar Olimpiai Bizottság pénteki elnökségi ülésén.

A korábbi kétszeres olimpiai bajnok vívó augusztus 5-én mondott le MOB-elnöki tisztségéről, amikor köztársasági elnökké választották, az új vezető megválasztásáig pedig Molnár Zoltánt bízta meg az elnöki teendők ellátásával.

Schmitt Pál egyik lehetséges utódjának az olimpiai bajnok tornászt, Borkai Zsoltot tartják, aki a MOB alelnöke és Győr polgármestere. A november 20-i ülésen az elnökválasztás mellett más feladatok is várnak a közgyűlésre, többek között az olimpiai mozgalom új jogosítványainak alapszabályba illesztése.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

Optimista tekvandósok, a birkózók 5–7 olimpiai kvótát remélnek

Egyéb egyéni
2026.05.21. 17:58

A MOB és a főváros is elkötelezett az olimpiarendezés mellett

Egyéb egyéni
2026.05.16. 14:22

A Magyar Sport Napját ünnepelte a MOB

Egyéb egyéni
2026.05.06. 17:01

Rangos francia kitüntetést kapott Gyulay Zsolt

Egyéb egyéni
2026.04.22. 11:04
Ezek is érdekelhetik