Férfi röplabda: négy játszmában vereség a csehektől

MTI MTIMTI MTI
2013.06.29. 21:59
A magyar férfi röplabda-válogatott négyjátszmás mérkőzésen kikapott a cseh csapattól az Euroliga-sorozat harmadik, podgoricai állomásán.

A magyarok az első két tornán, Kecskeméten és Barcelonában mindhárom mérkőzésükön vereséget szenvedtek. A montenegrói összecsapások után Csehországban zárul a sorozat. Összesen három csoport van, mindegyikből az első, valamint a másodikak közül a legjobb jut be a négyes döntőbe.

FÉRFI RÖPLABDA EUROLIGA, B-CSOPORT, 3. KÖR, 2. FORDULÓ
CSEHORSZÁG-MAGYARORSZÁG 3:1 (11, 20, –19, 12)
Podgorica, 50
néző. V: Brlas (horvát), Rusinoiu (román)
CSEHORSZÁG: Boula 2, Hysky 16, Siroky 4, Krisko 12, Mauler 4, Holubec 4. Cs: Kopacek (liberó), Zajicek, Tichacek, Finger 5, Bartos 6. Szövetségi kapitány: Stewart Bernard
MAGYARORSZÁG: Németh Sz. 11, Kovács Z. 1, Baróti 4, Gergye 10, Nagy J. 4, Tóth A. Cs: Dömötör (liberó), Szabó A. 1, Kaszap 3, Szabó D. 6. Szövetségi kapitány: Demeter György
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:5, 14:9, 17:11. 2. játszma: 5:7, 14:12, 17:14, 19:20. 3. játszma: 5:7, 13:14, 16:17, 19:19. 4. játszma: 7:6, 14:10, 17:12
Stewart Bernard:
– Az első szettben jól játszottunk, ám a második teljesen másként alakult, igazából magunknak is köszönhettük, hogy ilyen helyzetbe kerültünk. Jó játékosokból áll a magyar csapat, és azt gondolom, ennél többre képes.
Demeter György: – Ami sokadszor előjött, hogy a második szettet elsőre nem tudtuk befejezni, aztán két hibát is elkövettünk. Pozitív viszont, hogy küzdöttünk, és megnyertük a harmadik játszmát. A negyedikben aztán a csehek nyitásokkal kivették a támadási kombinációinkat, precíz kontratámadásaiknak is köszönhetően megérdemelten nyertek.
A csoport másik mérkőzésén: Montenegró–Spanyolország 1:3
Az állás: 1. Csehország 20 pont, 2. Montenegró 14, 3. Spanyolország 13, 4. Magyarország 1