Autósport: Gyulay Zsoltot választották a magyar szövetség elnökének

2011.02.19. 11:19
A Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) mai tisztújító közgyűlésén az egyedüli jelöltként induló Gyulay Zsoltot választották meg elnöknek, miután 113 szavazatot kapott a 124 voksból. Az általános alelnök Frank Tamás lett, míg sportszakmai alelnöknek Szamos Miklóst választották meg.

A kétszeres olimpiai bajnok kajakozó Gyulay augusztus 31. óta irányítja a Formula–1-es Magyar Nagydíjat is szervező és lebonyolító céget, a Hungaroring Sport Zrt-t.

Válint Tibor MNASZ-elnök február 18-i hatállyal mondott le a posztjáról. Lemondó nyilatkozatát január 13-án közölte, miután a szövetség elnökségének létszáma kevesebb mint a felére csökkent.

Válintot a december 18-i közgyűlésen választották meg, ezután azonban a nyolctagú vezérkarból hárman lemondtak, majd január 6-án elhunyt Németh Gábor általános alelnök, végül egy újabb tag is távozott a testületből.

Előtte Ferjáncz Attila irányította az MNASZ-t, de az örökös magyar bajnok raliversenyző nem indult harcba a posztért.

Legfrissebb hírek

Nem delegál MOB-tagot a Sportjus Magyar Sportjogász Társaság

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:46

A MOB alapszabály-módosítást kezdeményez a Szilágyi Zoltán-ügy kapcsán

Egyéb egyéni
2026.06.19. 15:57

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44

Gyulay Zsolt: Közép-Európa sporttörténelmi lehetőség előtt áll

Egyéb egyéni
2026.06.13. 18:44

A NOB elnöke: Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tisztelet és a versengés fennmaradjon

Egyéb egyéni
2026.06.12. 14:01

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20

MotoGP: a hétvégén tárgyalnak a Magyar Nagydíj jövőjéről

Egyéb autó-motor
2026.06.03. 11:01
Ezek is érdekelhetik