Sikeres Európa-bajnokság után jöhet a vb!

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2021.09.19. 14:37
Fetter Erik nagy sikert ért el a trentói kontinensviadalon, negyedik lett, mostantól pedig a Belgiumban rendezendő világbajnokság van a célkeresztjében.

Fetter Erik a magyar férfi országúti kerékpársport valaha volt legjobb mezőnyeredményét elérve a negyedik helyen zárta a 23 éven aluli férfiak mezőnyversenyét a trentói országúti Európa-bajnokságon. A fiatal sportolóval beszélgettünk a kontinensviadalról, de előbb elmondta, hogyan jött az életébe a kerékpározás.

„Amikor kisgyerekek voltunk, a bátyám már a helyi pilisvörösvári egyesületben kerékpározott, és már akkor megtetszett nekem a sportág – mondta a 21 éves Fetter Erik. – Alig vártam, hogy elérjem azt a kort, amikor már leigazolhat a klub, hatévesen aztán hivatalosan is elkezdtem a bringázást. Apukám vitt az első edzésemre, emlékszem, azonnal beleszerettem a kerékpározásba.”

A múlt héten rendezett trentói Európa-bajnokságon a várost körülölelő körpályán tíz kör, azaz 133.6 kilométer várt a csaknem 150 indulóra, minden körben megmászva a Povo 3.6 kilométer hosszú, átlagban 4.9% meredekségű emelkedőjét. A győzelemért zajló sprintet a korábbi cyclo-cross legenda, Sven Nys fia, a belga Thibau Nys nyerte meg az olasz Filippo Baroncini és a spanyol Juan Ayuso előtt, Fetter Erik épphogy lemaradva a dobogóról a negyedik helyen ért célba.

Fotó: D. Sackett

Fetter Erik eddigi legnagyobb győzelmét az augusztusban rendezett UCI 2.1-es besorolású Tour de Limousin záró szakaszán aratta. Az EOLO-Kometa kerékpárosa csapattársa, az olasz Vincenzo Albanese előtt diadalmaskodott a négynapos francia viadal Sauviat-sur-Vige és Limoges közötti 169.7 kilométeres záró etapján. Erik a verseny összetettjét az 53. helyen zárta, a 25 év alatti fiatalok különversenyében pedig a 23. pozícióban végzett.

„Hihetetlen érzés volt, életem első profi győzelmét arattam a franciaországi Tour de Limousin utolsó szakaszán – fogalmazott. – Pontosan egy éve volt egy hatalmas bukásom, amelyet követően kitartóan kellett dolgoznom, hogy visszatérhessek, de a kemény munka meghozza a gyümölcsét. Éreztem, hogy jó formában vagyok, így nagy célokkal vágtam neki a versenynek. Nagyszerű etap volt.”

A fiatal kerékpáros nem lassít, a napokban a Belgiumban megrendezendő országúti kerékpáros-világbajnokságon vesz részt, amelyre nagy célokkal utazik. Szeptember 20-án lesz az időfutam, 24-én pedig a mezőnyverseny, amelyen szeretne revansot venni, és ki szeretné javítani az Európa-bajnokságon elkövetett hibáját.

Felső fotó: Photogomezsport

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!