Hajléktalanok mentették meg a túrázót

NAGY ZSOLTNAGY ZSOLT
Vágólapra másolva!
2021.01.03. 17:29
null
Címkék
A 29 éves amerikai férfi egy sziklás domboldal peremén sétált, amikor egy rossz lépés következtében lezuhant. Az esés miatt ráadásul a mobiltelefonját is elhagyta, így sokáig nem tudott segítséget hívni.

Az Egyesült Államokban, a Salt Lake City környékén található Ensign Peaken túrázott egy 29 éves férfi, amikor baleset érte: a köves, meredek területen megcsúszott, és harminc métert zuhant. Szerencséje volt, az esést túlélte, azonban súlyos sérüléseket szenvedett, és a mobiltelefonját is elhagyta.

Öt órát feküdt magatehetetlenül, mire felfedezték, és mentőt hívtak hozzá.

„Túl közel sétált a szakadék pereméhez, így amikor megbotlott, az apró sziklás domboldalra zuhant, és a mélybe csúszott – mondta az nbcnews.com oldalának Mark Bednarik, a mentést végző helyi tűzoltók vezetője. – Hatalmas szerencséje volt, hogy túlélte az esést. Egy nagyobb szikla szélén feküdt, amikor rátaláltunk. A lábán és a medencéjén sérült meg.”

A mentésről készült képeken jól látszik, hogy a neve elhallgatását kérő férfi nagyon veszélyes helyen feküdt, egy rossz mozdulat, és újból métereket zuhanhatott volna.

Mobiltelefonja hiányában addig kiabált segítségért, míg az arra járó hajléktalanok egy csoportja meg nem hallotta, és fel nem hívta a segélykérő vonalat.

A kiérkező mentést végző egységeknek nem volt könnyű dolguk, kötelek segítségével érték el a helyet, ahol a férfi feküdt, és hámokat használva szállították le biztonságban a mentőautóhoz.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: ünnepi adás az M4 Sporton, benne magyar–román csata a vizes vb-ről

Birkózás
3 perce

Kiesett az El-ből az egy 11-est kétszer elhibázó Paks; Szalai Attila: Vissza akarok kapaszkodni a Fener-szintre

E-újság
8 perce

Európa-liga: megőrizte hatgólos előnyét a Sahtar, idegenben is nyert a Legia

Európa-liga
24 perce

Nyár a pálya szélén – Jakus Barnabás publicisztikája

Minden más foci
35 perce

Öt gólt szerzett a Pjunik, örmény ellenfele lesz az ETO-nak a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
57 perce

Bognár György: A jobbik csapat jutott tovább. A tanulság? Be kell rúgni a tizenegyest!

Európa-liga
1 órája

Felkészülés: kétgólos különbséggel nyert a DAC a Voluntari ellen

Minden más foci
1 órája

Fica lába elsült, Munteanu kötényt adott a kapusnak, Muhar fejelt – videón a CFR–Paks meccs góljai

Európa-liga
2 órája
Ezek is érdekelhetik