Pulisic góljára Benzema válaszolt – nem bírt egymással a Real és a Chelsea

B. Á., H. D.B. Á., H. D.
2021.04.27. 20:45
Nem bírt egymással a Real és a Chelsea a madridi esőben (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc első felvonásán a Real Madrid hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel. A visszavágót május 5-én rendezik meg Londonban.

BAJNOKOK LIGÁJA
ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
REAL MADRID (spanyol)–CHELSEA (angol) 1–1 (1–1)
Madrid,
Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Makkelie (holland)
Real Madrid: Courtois – Éder Militao, Varane, Nacho – Carvajal (Odriozola, 77.), Modric, Casemiro, Kroos, Marcelo (Asensio, 77.) – Vinícius Júnior (E. Hazard, 66.), Benzema (Rodrygo, 90+2.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Chelsea: É. Mendy – A. Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta (R. James, 66.), Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount, Pulisic (Zijes, 66.) – Werner (Havertz, 66.). Menedzser: Thomas Tuchel
Gólszerző: Benzema (29.), ill. Pulisic (14.)

„A legfontosabb, hogy semmit se gondoljunk túl, bízzunk magunkban és vigyük véghez, amit elterveztünk – készen állunk a csatára” – mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Thomas Tuchel, a Chelsea menedzsere.

A német szakember nem a levegőbe beszélt, az angol együttes remekül kezdett a kissé váratlanul, az ellenfeléhez hasonlóan három belső védővel felálló Real Madrid ellen. A Chelsea azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a 10. percben pedig a vezetést is könnyedén megszerezhette volna, ám Timo Werner hiába került ziccerbe, közeli lövése után a Chelsea korábbi kapusa, Thibaut Courtois bravúrral védett.

Négy perccel később viszont már a belga kapus is tehetetlen volt: Antonio Rüdiger remek indítása után Christian Pulisic találta magát helyzetben, Courtois mellett eltolta a labdát, majd tíz méterről a kapuba lőtte. 0–1

A Chelsea gólját ide kattintva tekintheti meg!

Ezzel Pulisic lett az első amerikai labdarúgó, aki Bajnokok Ligája-elődöntőben gólt szerzett.

Pulisic (10) Lőw Zsolt másodedzővel ünnepelte a gólját (Fotó: AFP)

A londoni csapat gólja után lecsapott a vihar Madridra, s a szakadó esőben éledezni kezdett a Real. A 23. percben Karim Benzema 20 méterről eleresztett lövése után a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda, hat perccel később viszont megérkezett az egyenlítés: egy kicsiben elvégzett bal oldali szögletet követően Marcelo beadta a labdát, Casemiro fejelt, Éder Militao csúsztatott, végül Benzema félfordulatból közvetlenül a léc alá bombázott. 1–1

A Real Madrid gólját ide kattintva tekintheti meg!

A francia csatár pályafutása 71. gólját szerezte a Bajnokok Ligájában, ezzel beérte Raúlt, s az örökranglistán csak Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120) és Robert Lewandowski (73) előzi meg.

Benzema gólöröme (Fotó: AFP)

A spanyol együttes gólja után mind a két csapat visszavett egy kicsit, jóval óvatosabban futballoztak a felek. A fordulás után sem változott a játék képe, nagyjából egyenlő arányban birtokolták a labdát, helyzet azonban egyik oldalon sem alakult ki.

Ezt megelégelve mind a két edző változtatott, Zidane a 65. percben Vinícius Júnior helyére beküldte a 2019-ben éppen a Chelsea-ből szerződtetett Eden Hazard-t, míg Tuchel a Reece James, Kai Havertz, Hakim Zijes hármast dobta játékba.

Tíz perccel később Marco Asensio és Álvaro Odriozola is pályára lépett, de a szakadó esőben csak elvétve jegyezhettünk fel újabb helyzeteket: a vendégeknél Zijes szabadrúgását, a hazaiaknál Raphaël Varane fejesét sorolhatjuk ide.

Gól nem született a második félidőben, az eseménydús kezdés után szinte unalomba fulladt az 1–1-es döntetlennel záruló mérkőzés. A végeredménnyel minden bizonnyal a Chelsea lehet elégedettebb, de a jövő hét szerdai visszavágón a Real Madridnak is minden esélye megvan rá, hogy kiharcolja a döntőbe jutást.

A MÁSIK ELŐDÖNTŐBEN
Április 28., szerda

21.00:Paris Saint-Germain (francia)–Manchester City (angol) (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!

VISSZAVÁGÓK
Május 4., kedd
21.00:Manchester City (angol)–Paris-Saint Germain (francia) (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!
Május 5., szerda
21.00:Chelsea (angol)–Real Madrid (spanyol) (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!

A második félidőben csak az eső esett, a gólok elmaradtak (Fotó: AFP)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC: Még egy csere, Benzema helyére érkezik Rodrygo.

Három perc a ráadás.

89. PERC: Rüdiger iramodott meg, Odriozola ezt nem nézte jó szemmel.

89. PERC: Ezúttal Mendy megkaparintotta a labdát.

88. PERC: Kroos sarokrúgása után Varane fejese Chilwellről pattant ismét szögletre.

88. PERC: Kroos lövése megpattant az egyik védőn, de így lett igazán veszélyes – végül szöglettel jöhet a Real.

79. PERC: Zijes szabadrúgását magabiztosan lehúzta Courtois.

78. PERC: Közben Varane is kapott egy sárga lapot.

77. PERC: Két csere a Realnál, Odriozola és Asensio váltotta a két szárnyvédőt, Carvajalt és Marcelót.

75. PERC: Kisebb tűzijáték a Chelsea kapuja előtt, de jól tömörülnek a vendégek.

71. PERC: Zijes megverte a védőjét, de a beadást nem érte el Havertz.

69. PERC: Mount jó csellel hozta magát lövőhelyzetbe, de csak Varane-t találta el.

66. PERC: A túloldalt hármas csere, James, Zijes és Havertz is beállt, Azpilicueta, Pulisic és Werner ment le.

66. PERC: Érkezik Hazard, Viníciust váltja.

65. PERC: Marcelo késett el, de legalább megakadályozta a kontrát.

60. PERC:Kroos húzta vissza Kantét, majd még oda is csúszott, sárga lap.

58. PERC: Carvajal taszított egyet Chilwellen, de nincs tizenegyes.

Asensio és Hazard is elkezdett melegíteni.

50. PERC: Benzema vezette rá Christensenre, de a lövés jócskán elkerülte a kaput.

48. PERC: Werner lőtt, Militao blokkolt.

Nagy iramban kezdtek a csapatok (Fotó: AFP)

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A Chelsea vezető gólját itt, a Real Madrid egyenlítő találatátitt tekintheti meg.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: NINCS RÁADÁS, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

41. PERC: Werner cselezett kifelé, de nem találta el a kaput.

Mason Mountnak ez a 100. mérkőzése a Chelsea színeiben

38. PERC: Pulisic hátulról csúszott rá Marcelóra, sárga lap.

37. PERC: Thiago Silva jó 30-ról vette célba Courtois kapuját, a labda a blokkról vágódott szögletre.

A Chelsea mindössze egyszer veszítette el egy BL-elődöntős párharc első felvonását (két győzelem és négy döntetlen mellett), a Realnak még ennél is jobb a mérlege, tízből kilencszer nyert a madridi együttes (szintén egy vereség mellett).

36. PERC: Pulisic beadása csak kicsit volt magas Wernernek.

32. PERC: Kroos igazított egyet a lövés előtt, a német a bal alsót célozta meg, de másfél métert tévedett.

Benzema ezzel beérte Raúlt

29. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A REAL! Kroos kisszöglete Modrichoz, majd Marcelóhoz került, a brazil beadása a hosszút célozta meg, ahol a magasra emelkedő Casemiro tovább fejelte a labdát, Militao ugyanígy tett, végül Benzema az átvétel után Mendy kapujába bombázott (1–1).

27. PERC: Vinícius csúszott rá Pulisicre, a brazilé a mérkőzés első sárga lapja.

Ez a két csapat negyedik egymás elleni európai kupamérkőzése, egy döntetlen mellett két angol siker született.

25. PERC: Pulisic passza után Chilwell a gyengébbik lábával a bal sarok mellé lőtt.

23. PERC: KAPUFA! Az első hazai próbálkozás, Benzema tűzte rá 17 méterről, bal lábas lövése a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

A Chelsea négy kísérletből háromszor eltalálta a kaput, a Real még nem próbálkozott…

14. PERC: GÓÓÓL, VEZET A CHELSEA! Pulisic kapott remek indítást, kicsit kivárt, majd Courtois mellett megtolta a labdát, és a kapu közepébe lőtt (0–1). Varane még beleért, de nem tudott úgy blokkolni, hogy megakadályozza a gólt.

10. PERC: NAGY HELYZET, NAGY VÉDÉS! A védőkről magasra pattanó labdát Pulisic fejelte középre, az érkező Werner négy méterről Courtois-ba lőtt – vagy írhatjuk úgy is, hogy a belga kapus védett óriásit lábbal.

9. PERC: Kanté adta el hátul a labdát, szerencséjére Vinícius Junior passza nem jutott el Benzemáig.

5. PERC: Werner gyorsított fel, ám sem a jobb szélen Azpilicueta, sem a balon Pulisic nem tudott helyzetet kialakítani, jól zártak vissza a spanyolok.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Tiszta fehérben a Real Madrid, sötétkékben a Chelsea.

A mérkőzés játékvezetője a holland Danny Makkelie.

A spanyoloknál Lucas Vázquez, Ferland Mendy, Sergio Ramos és Federico Valverde, az angoloknál Mateo Kovacic hiányzik sérülés miatt.

A találkozót az M4Sport élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Real Madrid–Chelsea Bajnokok Ligája-elődöntő online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Zinédine Zidane még sohasem nyert a londoniaknak új lendületet adó Thomas Tuchel ellen, aki eleinte még azt sem tudta elképzelni, hogy élvonalbeli edző lesz.

Thomas Tuchel másodszor vagy Zinédine Zidane negyedszer? Akár innen is meg lehet közelíteni a Real Madrid és a Chelsea párharcát. A londoniakat irányító német menedzser segítőjével, Lőw Zsolttal együtt másodszor juthat be edzőként a Bajnokok Ligája döntőjébe, igaz, tavaly a Paris Saint-Germainnel elveszítették a Bayern München elleni finálét, miközben francia szakvezető 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban egyedülálló módon sorozatban háromszor nyerte meg a sorozatot a madridiakkal. Arról nem is szólva, hogy 2002-ben játékosként is elhódította a trófeát, ráadásul 1997-ben és 1998-ban a Juventusszal is döntőt játszott.

Ebből is látszik, hogy a két, egyébként azonos korosztályhoz tartozó edző mennyire más utat járt be. Thomas Tuchel 2000-ben már a Stuttgart utánpótláscsapatánál edzősködött, miközben Zidane 2001-ben igazolt a Real Madridhoz, 2006-ban pedig még világbajnoki döntőn lépett pályára.

VÉLEMÉNYEK
„Nagyon várom már a meccset, nem mindennap játszik valaki Bajnokok Ligája-elődöntőt. Sokat készültünk, de a legfontosabb az, hogy élvezzük az összecsapást, és azt, hogy ilyen messzire jutottunk. A Real Madrid erős, nagy múltú klub, nehéz dolgunk lesz, de hiszünk magunkban, hogy mi jutunk be a döntőbe” – idézte az UEFA honlapja a Chelsea-s Christian Pulisicot
„A Chelsea gyors és veszélyes ellenfél, ezért fontos, hogy kevés szabad területet hagyjunk neki, és jól védekezzünk. Ezen a szinten már apróságok döntenek, mindent bele kell adnunk, ha tovább akarunk jutni. Bízunk magunkban, de a kapu előtt mindenképpen hatékonyabbnak kell lennünk” – mondta a Marcának Raphaël Varane.

„Nagyon szerencsés vagyok, hogy edzőként ilyen messzire jutottam, és hálás mindenkinek, aki segített ebben  – idézte az uefa.com az angolokat január óta irányító német edzőt.   – Amikor a Stuttgart utánpótlásánál elkezdtem a karrierem, minden nap ajándék volt, örültem, hogy ott dolgozhatok. Arra pedig nem is gondoltam, hogy valaha a Bundesligában edzősködhetek, ezért is hatalmas szó, hogy ismét a Bajnokok Ligája-elődöntőre készülhetek, és az a minimum, hogy mindent megteszünk a továbbjutásért.”

„A legfontosabb, hogy semmit se gondoljunk túl, bízzunk magunkban és vigyük véghez, amit elterveztünk – készen állunk a csatára. Az elmúlt hetekben több európai élcsapatot is legyőztünk, a Liverpool, a Tottenham, az Atlético Madrid és a Manchester City ellen sem vallottunk szégyent, úgyhogy nincs mitől tartanunk. A lényeg, hogy a Real Madrid ellen is ugyanazon a magas színvonalon futballozzunk, ahogy az említett meccseken.”

Figyelemre méltó, hogy azon az öt találkozón (az Atlético elleni nyolcaddöntő kétmeccses volt) egyetlen gólt sem kapott a Chelsea. A Real Madridnak az sem kedvező előjel, hogy a legutóbbi négy tétmérkőzéséből három alkalommal nem szerzett gólt. A hétvégén a Betis elleni játszott gól nélküli döntetlent a bajnokságban, vagyis a támadók finoman szólva sincsenek kirobbanó formában. Jó hír ugyanakkor a spanyoloknak, hogy Toni Kroos bevethető, s a hírek szerint kezdő lesz, Sergio Ramos, Lucas Vázquez és Federico Valverde azonban biztosan nem játszik a kedd esti meccsen.

Christian Karembeu és Franck Leboeuf a két csapat 1998-as Szuperkupa-meccsén (Fotó: AFP)

Érdekesség: harminchat olyan edző van, akivel Zinédine Zidane legalább 3-szor találkozott ellenfélként, és Thomas Tuchel az egyik, akit még sohasem győzött le, az eddigi négy összecsapásukból három döntetlennel végződött, egyszer pedig a német szakember csapata nyert. (A másik azonos mérlegű mester, „Cuco” Ziganda a Bilbao Athletic élén a harmadosztályban és az Osasunával a La Ligában meccselt Zizou ellen.)

Zidane a Real hétfői sajtótájékoztatóján arról beszélt, sem a sérülések, sem egyéb külső tényezők nem zökkenthetik ki a csapatát. „Abszurd, ezért nem is gondolunk arra, hogy ne indulhatnánk a Bajnokok Ligájában a következő idényben – reagált a vezetőedző az UEFA a Szuperliga alapítóit érintő esetleges kizárására. – Rengeteg dolgot beszélnek az emberek. És rengeteg dologról fognak is még. De mivel ezt nem kontrollálhatjuk, nem is foglalkozunk vele: a játékra koncentrálok.”