D. Á. 2020.10.03 09:29 Frissítve: 2020.10.03 11:32

BL: PSG–MU és Bayern–Atlético az első fordulóban – a csoportkör teljes menetrendje

Már korábban beszámoltunk a Ferencváros BL-menetrendjéről, de természetesen elkészült a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének teljes programja is: október 20-án a Manchester United a PSG-hez látogat a H-csoportban, majd másnap a címvédő Bayern München az Atlético Madridot fogadja az A-csoportban. Szoboszlai Dominik együttese, az FC Salzburg a Lokomotiv Moszkva ellen kezd, az RB Leipzig az Istanbul Basaksehirt látja vendégül az 1. fordulóban. A Liverpool az Ajax otthonában lép pályára először, a Real Madrid és az Inter a 3. és a 4. fordulóban csap össze egymással.

Szoboszlai Dominik és a Salzburg a BL-győztes Bayern Münchennel is találkozik az A-csoportban (Fotó: AFP)


Az A-csoportban Szoboszlai Dominik együttese, az FC Salzburg az orosz Lokomotiv Moszkva ellen játssza az első mérkőzését, a másik összecsapáson a két óriás, a Bayern és az Atlético találkozik. A folytatásban az osztrákok az Atético vendégeként lépnek pályára Madridban, majd a BL-címvédőt fogadják a harmadik fordulóban. Szoboszlai a negyedik körben az Allianz Arénában is bizonyíthat. 

A B-csoportban már sokan várják a Real Madrid és az Internazionale egymás elleni mérkőzéseit, ezek a 3. és a 4. fordulóban lesznek.

A Liverpool az Ajax vendégeként játszhat először a D-csoportban, amelyben a támadófutballé lesz a főszerep. Szinte mindenki látványos mérkőzést vár az Atalanta és a Liverpool párharcától is.

Nem lesz könnyű dolga az RB Leipzignek, amely a H-csoportban a Manchester Uniteddel és a Paris Saint-Germainnel került össze. Gulácsiék a második fordulóban az MU otthonában lépnek pályára, aztán Neymart és társait látják vendégül. A német gárda a Basaksehir ellen kezd és az MU ellen zár a csoportkörben.

BAJNOKOK LIGÁJA 2020–2021

AZ A-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 21., szerda
18.55: FC Salzburg (osztrák)–Lokomotiv Moszkva (orosz)
21.00: Bayern München (német)–Atlético Madrid (spanyol)

2. FORDULÓ
Október 27., kedd

18.55: Lokomotiv Moszkva (orosz)–Bayern München (német)
21.00: Atlético Madrid (spanyol)–FC Salzburg (osztrák)

3. FORDULÓ
November 3., kedd
18.55:
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Atlético Madrid (spanyol)
21.00: FC Salzburg (osztrák)–Bayern München (német)

4. FORDULÓ
November 25., szerda
21.00:
Atlético Madrid (spanyol)–Lokomotiv Moszkva (orosz)
21.00: Bayern München (német)–FC Salzburg (osztrák)

5. FORDULÓ
December 1., kedd
18.55:
Lokomotiv Moszkva (orosz)–FC Salzburg (osztrák)
21.00: Atlético Madrid (spanyol)–Bayern München (német)

6. FORDULÓ
December 9., szerda
21.00:
Bayern München (német)–Lokomotiv Moszkva (orosz)
21.00: FC Salzburg (osztrák)–Atlético Madrid (spanyol)

A B-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 21., szerda
18.55:
Real Madrid (spanyol)–Sahtar Doneck (ukrán)
21.00: Internazionale (olasz)–Mönchengladbach (német)

2. FORDULÓ
Október 27., kedd
18.55:
Sahtar Doneck (ukrán)– Internazionale (olasz)
21.00: Mönchengladbach (német)–Real Madrid (spanyol)

3. FORDULÓ
November 3., kedd
18.55:
Sahtar Doneck (ukrán)–Mönchengladbach (német)
21.00: Real Madrid (spanyol)–Internazionale (olasz)

4. FORDULÓ
November 25., szerda
18.55:
Mönchengladbach (német)–Sahtar Doneck (ukrán)
21.00: Internazionale (olasz)–Real Madrid (spanyol)

5. FORDULÓ
December 1., kedd
18.55:
Sahtar Doneck (ukrán)–Real Madrid (spanyol)
21.00: Mönchengladbach (német)–Internazionale (olasz)

6. FORDULÓ
December 9., szerda
21.00:
Real Madrid (spanyol)–Mönchengladbach (német)
21.00: Internazionale (olasz)–Sahtar Doneck (ukrán)

A C-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 21., szerda
21.00:
Manchester City (angol)–FC Porto (portugál)
21.00: Olympiakosz Pireusz (görög)–Marseille (francia)

2. FORDULÓ
Október 27., kedd
21.00:
 FC Porto (portugál)–Olympiakosz Pireusz (görög)
21.00: Marseille (francia)–Manchester City (angol)

3. FORDULÓ
November 3., kedd
21.00:
Manchester City (angol)–Olympiakosz Pireusz (görög)
21.00: FC Porto (portugál)–Marseille (francia)

4. FORDULÓ
November 25., szerda
18.55:
Olympiakosz Pireusz (görög)–Manchester City (angol)
21.00: Marseille (francia)–FC Porto (portugál)

5. FORDULÓ
December 1., kedd
21.00:
Marseille (francia)–Olympiakosz Pireusz (görög)
21.00: FC Porto (portugál)–Manchester City (angol)

6. FORDULÓ
December 9., szerda
21.00:
Manchester City (angol)–Marseille (francia)
21.00: Olympiakosz Pireusz (görög)–FC Porto (portugál)

A D-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 21., szerda
21.00: Ajax (holland)–Liverpool (angol)
21.00: Midtjylland (dán)–Atalanta (olasz)

2. FORDULÓ
Október 27., kedd
21.00:
Liverpool (angol)–Midtjylland (dán)
21.00: Atalanta (olasz)–Ajax (holland)

3. FORDULÓ
November 3., kedd
21.00:
Midtjylland (dán)–Ajax (holland)
21.00: Atalanta (olasz)–Liverpool (angol)

4. FORDULÓ
November 25., szerda
21.00:
Liverpool (angol)–Atalanta (olasz)
21.00: Ajax (holland)–Midtjylland (dán)

5. FORDULÓ
December 1., kedd
21.00:
Liverpool (angol)–Ajax (holland)
21.00: Atalanta (olasz)–Midtjylland (dán)

6. FORDULÓ
December 9., szerda
18.55:
Ajax (holland)–Atalanta (olasz)
18.55: Midtjylland (dán)–Liverpool (angol)

AZ E-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 20., kedd
21.00:
Chelsea (angol)–Sevilla (spanyol)
21.00: Rennes (francia)–FK Krasznodar (orosz)

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
18.55:
FK Krasznodar (orosz)–Chelsea (angol)
21.00: Sevilla (spanyol)–Rennes (francia)

3. FORDULÓ
November 4., szerda
21.00:
Sevilla (spanyol)–FK Krasznodar (orosz)
21.00: Chelsea (angol)–Rennes (francia)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
18.55:
FK Krasznodar (orosz)–Sevilla (spanyol)
18.55: Rennes (francia)–Chelsea (angol)

5. FORDULÓ
December 2., szerda
18.55:
FK Krasznodar (orosz)–Rennes (francia)
21.00: Sevilla (spanyol)–Chelsea (angol)

6. FORDULÓ
December 8., kedd
21.00:
Chelsea (angol)–FK Krasznodar (orosz)
21.00: Rennes (francia)–Sevilla (spanyol)

AZ F-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 20., kedd
18.55:
Zenit (orosz)–FC Bruges (belga)
21.00: Lazio (olasz)–Borussia Dortmund (német)

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
21.00:
Borussia Dortmund (német)–Zenit (orosz)
21.00: FC Bruges (belga)–Lazio (olasz)

3. FORDULÓ
November 4. szerda
18.55:
Zenit (orosz)–Lazio (olasz)
21.00: FC Bruges (belga)–Borussia Dortmund (német)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
21.00:
Lazio (olasz)–Zenit (orosz)
21.00: Borussia Dortmund (német)–FC Bruges (belga)

5. FORDULÓ
December 2., szerda
21.00:
Borussia Dortmund (német)–Lazio (olasz)
21.00: FC Bruges (belga)–Zenit (orosz)

6. FORDULÓ
December 8., kedd
18.55:
Zenit (orosz)–Borussia Dortmund (német)
18.55: Lazio (olasz)–FC Bruges (belga)

A G-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 20., kedd
18.55:
Dinamo Kijev (ukrán)–Juventus (olasz)
21.00: FC Barcelona (spanyol)–FERENCVÁROS

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
21.00:
Juventus (olasz)–FC Barcelona (spanyol)
21.00: FERENCVÁROS–Dinamo Kijev (ukrán)

3. FORDULÓ
November 4., szerda
21.00:
FC Barcelona (spanyol)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: FERENCVÁROS–Juventus (olasz)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
21.00:
Juventus (olasz)–FERENCVÁROS
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FC Barcelona (spanyol)

5. FORDULÓ
December 2., szerda
21.00:
Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: FERENCVÁROS–FC Barcelona (spanyol)

6. FORDULÓ
December 8., kedd
21.00:
FC Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz)
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FERENCVÁROS

A H-CSOPORT MENETRENDJE

1. FORDULÓ
Október 20., kedd
21.00:
PSG (francia)–Manchester United (angol)
21.00: RB Leipzig (német)–Istanbul Basaksehir (török)

2. FORDULÓ
Október 28., szerda
18.55:
 Istanbul Basaksehir (török)–PSG (francia)
21.00: Manchester United (angol)–RB Leipzig (német)

3. FORDULÓ
November 4., szerda
18.55:
 Istanbul Basaksehir (török)–Manchester United (angol)
21.00: RB Leipzig (német)–PSG (francia)

4. FORDULÓ
November 24., kedd
21.00:
Manchester United (angol)–Istanbul Basaksehir (török)
21.00: PSG (francia)–RB Leipzig (német)

5. FORDULÓ
December 2., szerda
18.55:
 Istanbul Basaksehir (török)–RB Leipzig (német)
21.00: Manchester United (angol)–PSG (francia)

6. FORDULÓ
December 8., kedd
21.00:
PSG (francia)–Istanbul Basaksehir (török)
21.00: RB Leipzig (német)–Manchester United (angol)

2020.11.25 20:40:54

Bajnokok Ligája M. G.

Hazard büntetett, a hazaiak nem kaptak büntetőt, Vidal kireklamált egy piros lapot, Rodrygo döntött.

2020.11.25 20:11:14

Bajnokok Ligája B. Á.

Mivel döntetlent játszott az Atlético és a Lokomotiv, a címvédő Bayern már biztosan csoportelső.

2020.11.25 20:45:48

Bajnokok Ligája BACSKAI JÁNOS

Nem jutottak még tovább Kloppék, sokkal motiváltabban játszottak a bergamóiak, az Ajax is nyerni tudott.

2020.11.25 15:12:15

Bajnokok Ligája PÓR KÁROLY

Miha Blazic kiemelkedő teljesítményt nyújtott; Torinóban futották a legtöbbet a ferencvárosiak.

2020.11.24 23:33:00

Bajnokok Ligája MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Nyugdíjasként már lehet szép emlék, ám szemtől szembe már nem mindig.