BL: győzött a Plzen az FTC lehetséges ellenfeleinek párharcában

2022.08.02. 20:53
Győzött a Plzen a Sheriff otthonában (Fotó: Plzen/Facebook)
A cseh Viktoria Plzen 2–1-re győzött a moldovai Sheriff Tiraspol otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójában, a párharc első mérkőzésén.

Sheriff Tiraspol–Viktoria Plzen

Mint ismert,ha a Ferencváros ott lesz a rájátszásban, akkor a Sheriff–Viktoria Plzen párharc továbbjutója ellen játszik a főtábláért.

Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész. A 36. percben Jan Sykora a tizenhatosan belül kezezett – büntetőt kapott a Sheriff. A tizenegyest Rasheed Akanbi értékesítette (1–0). A 23 éves nigériai szélső a nyáron érkezett a moldovaiakhoz a török Kocaelisportól, s ez volt az első gólja új klubjában tétmérkőzésen.

Sokáig nem örülhetett az előző idényben BL-főtáblás együttes, hiszen a 41. percben egyenlített a Plzen – Tomás Chory szintén büntetőből volt eredményes (1–1). A 27 éves támadó az előző körben, a finn HJK ellen sem hibázta el a tizenegyest.

A második félidő 10. percében megszerezte a vezetést a cseh bajnok (1–2). Több gólt már nem esett, így egygólos előnyről várhatja a visszavágót a Plzen.