H. D. 2021.06.16 10:39 Frissítve: 2021.06.16 15:05

BL, Ekl: a szlovén bajnokot is kaphatja az FTC; Újpest–Vaduz is jöhet

Az Európai Labdarúgó-szövetség szerdán tartja meg a Bajnokok Ligája és az Európa-konferencialiga második selejtezőkörének sorsolását. Az UEFA az esemény előtt a hivatalos honlapján tette közzé a sorsolási csoportokat, így szűkült a magyar csapatok lehetséges ellenfeleinek listája.

A Ferencváros kiemeltként várja a BL 2. selejtezőkörének sorsolását (Fotó: Getty Images)

 

A BL-sorsolást 12, az Ekl-t pedig 13.30 órától tartják meg Nyonban.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ – A SORSOLÁSI KALAPOK

BAJNOKI ÁG
1. CSOPORT
Kiemeltek

Dinamo Zagreb (horvát)/Valur (izlandi)
Young Boys (svájci)
Bodö/Glimt (norvég)/Legia Warszawa (lengyel)
Nem kiemeltek
Slovan Bratislava (szlovák)/Shamrock Rovers (ír)
Flora Tallinn (észt)/Hibernians (máltai)
Omonia Nicosia (ciprusi)

2. CSOPORT
Kiemeltek

Olympiakosz (görög)
Crvena zvezda (szerb)
Teuta (albán)/Sheriff Tiraspol (moldovai)
Nem kiemeltek
Connah's Quay Nomads (walesi)/Alaskert (örmény)
Dinamo Tbiliszi (grúz)/Neftci (azeri)
Maccabi Haifa (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)

3. CSOPORT
Kiemeltek

Ludogorec (bolgár)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Malmö (svéd)/Riga FC (lett)
CFR Cluj (román)/Borac Banja Luka (bosnyák)
FERENCVÁROS (magyar)/az előselejtező győztese*
Nem kiemeltek
Shkëndija (északmacedón)/Mura (szlovén)
Zalgiris Vilnius (litván)/Linfield (északír)
HJK Helsinki (finn)/Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Fola Esch (luxemburgi)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
*Az előselejtező elődöntője: Folgore (San Marinó-i)–Prishtina (koszovói), HB Tórshavn (feröeri)–Inter Club d'Escaldes (andorrai)

NEM BAJNOKI ÁG
Kiemeltek

Celtic (skót)
PSV (holland)
Sparta Praha (cseh)
Nem kiemeltek
Rapid Wien (osztrák)
Galatasaray (török)
Midtjylland (dán)

A selejtező 2. fordulójának első mérkőzéseit július 20-án és 21-én, a visszavágókat 27-én és 28-án rendezik meg.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ – A SORSOLÁSI KALAPOK

1. CSOPORT
Kiemeltek

Apollon Limassol (ciprusi)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Csukaricski (szerb)
FCSB (román)
Vorszkla Poltava (ukrán)
Nem kiemeltek
Noah (örmény)/KuPS Kuopio (finn)
Zilina (szlovák)/Dila Gori (grúz)
Sumqayit (azeri)
Sahtyor Karagandi (kazah)
Arda Kardzsali (bolgár)

2. CSOPORT
Kiemeltek

AEL Limassol (ciprusi)
Sivasspor (török)
FK Szocsi (orosz)
FK Asztana (kazah)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Nem kiemeltek
Gagra (grúz)/Szutjeszka (montenegrói)
Siroki Brijeg (bosnyák)/Vllaznia (albán)
FK Kesla (AZE)
Arisz Thesszaloniki (görög)
Szileksz (északmacedón)/Petrocub-Hincesti (moldovai)

3. CSOPORT
Kiemeltek

Partizan Beograd (szerb)
BATE Boriszov (fehérorosz)
Dundalk (ír)/Newtown (walesi)
RFS (lett)/KÍ Klaksvík (feröeri)
Milsami Orhei (moldovai)/FK Sarajevo (bosnyák)
Nem kiemeltek
IF Elfsborg (svéd)
FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
Levadia Tallinn (észt)/St Joseph's (gibraltári)
Inter Turku (finn)/PUSKÁS AKADÉMIA (magyar)
Dinamo Batumi (grúz)/Tre Penne (San Marinó-i)

4. CSOPORT
Kiemeltek

Domzale (szlovén)/Swift Hesper (luxemburgi)
Glentoran (északír)/The New Saints (walesi)
CSZKA Szófia (bolgár)
Viktoria Plzen (cseh)
HNK Rijeka (horvát)
Nem kiemeltek
Sant Juliá (andorrai)/Gzira United FC (máltai)
Honka Espoo (finn)/NSÍ Runavík (feröeri)
Sztruga (északmacedón)/Liepaja (litván)
Dinamo Breszt (fehérorosz)
FC Europa (gibraltári)/Kauno Zalgiris (litván)

5. CSOPORT
Kiemeltek

Gent (belga)
AGF Aarhus (dán)
Dudelange (luxemburgi)
Hibernian (skót)
Santa Clara (portugál)
Nem kiemeltek
Skupi (északmacedón)/Llapi (koszovói)
Valerenga (norvég)
Stjarnan (izlandi)/Bohemians (ír)
Mons Calpe (gibraltári)/FC Santa Coloma (andorrai)
Bala Town (walesi)/Larne (északír)

6. CSOPORT
Kiemeltek
MOL FEHÉRVÁR FC (magyar)
/Ararat Jereván (örmény)
Slovácko (cseh)
Universitatea Craiova (román)
Qarabag (azeri)
AEK Athén (görög)
Nem kiemeltek
Velez (bosnyák)/Coleraine (északír)
Paide Linnameeskond (észt)/Slask Wroclaw (lengyel)
Laci (albán)/FK Podgorica (montenegrói)
Asdod (izraeli)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)

7. CSOPORT
Kiemeltek

Austria Wien (osztrák)
NK OSIJEK (Eszék, horvát)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
Basel (svájci)
Feyenoord (holland)
Nem kiemeltek
Decsics (montenegrói)/Drita (koszovói)
Racing FC Union (luxemburgi)/Breidablik (izlandi)
La Fiorita (San Marinó-i)/Birkirkara (máltai)
Sfintul Gheorghe (moldovai)/Partizani (albán)
Pogon Szczecin (lengyel)

8. CSOPORT
Kiemeltek

Suduva (litván)/Valmiera (lett)
Vaduz (liechtensteini)
Spartak Trnava (szlovák)/Mosta (máltai)
Molde (norvég)
Maribor (szlovén)/Urartu (örmény)
Nem kiemeltek
Hammarby (svéd)
Raków Czestochowa (lengyel)
SEPSI OSK (Sepsiszentgyörgy, romániai)
Servette (svájci)
ÚJPEST

9. CSOPORT
Kiemeltek

Hajduk Split (horvát)
Vojvodina (szerb)
Aberdeen (skót)
Köbenhavn (dán)
Rosenborg (norvég)
Nem kiemeltek
FH Hafnarfjördur (izlandi)/Sligo Rovers (ír)
Tobol Kosztanaj (kazah)
Häcken (svéd)
Torpedo Zsogyino (fehérorosz)
Panevezys (litván)

BAJNOKI ÁG (a BL 1. selejtezőkörében búcsúzó csapatok)
1. CSOPORT
Kiemeltek

Malmö (svéd)/Riga FC (lett)
Shkëndija (északmacedón)/Mura (szlovén)
Teuta (albán)/Sheriff Tiraspol (moldovai)
Maccabi Haifa (izraeli)/Kajrat Almati (kazah)
Dinamo Tbiliszi (grúz)/Neftci (azeri)
Nem kiemelt
az előselejtező torna döntőjének vesztese*

2. CSOPORT
Kiemeltek

Ludogorec (bolgár)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
CFR Cluj (román)/Borac Banja Luka (bosnyák)
Zalgiris Vilnius (litván)/Linfield (északír)
HJK Helsinki (finn)/Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Fola Esch (luxemburgi)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
Nem kiemelt
HB Tórshavn (feröeri)/Inter Club d'Escaldes (andorrai)

3. CSOPORT
Kiemeltek

FERENCVÁROS (magyar)/az előselejtező győztese*
Bodö/Glimt (norvég)/Legia Warszawa (lengyel)
Dinamo Zagreb (horvát)/Valur (izlandi)
Flora Tallinn (észt)/Hibernians (máltai)
Connah's Quay Nomads (walesi)/Alaskert (örmény)
Nem kiemelt
Folgore (San Marinó-i)/Prishtina (koszovói)
*Az előselejtező elődöntője: Folgore (San Marinó-i)–Prishtina (koszovói), HB Tórshavn (feröeri)–Inter Club d'Escaldes (andorrai)

A selejtező 2. fordulójának első mérkőzéseit július 22-én, a visszavágókat 29-én rendezik meg.

2021.07.22 19:24:08

Ekl/El CSELŐTEI MÁRK (összefoglaló), HERCZEG ZSOLT (percről percre)

Holender Filip csereként állt be, Schäfer András viszont végigjátszotta a mérkőzést.

2021.07.22 20:45:03

Ekl/El H. Á.

Kleinheisler László is helyet kapott az eszékiek kezdőcsapatában, 57 perc jutott neki.

2021.07.22 18:47:33

Ekl/El SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)

A lila-fehérek találataira a hajrában bombagóllal válaszolt a Vaduz, így nyílt maradt a párharc.

2021.07.21 15:33:26

Ekl/El BOROS MIKLÓS (összefoglaló), SZABÓ RÓBERT, DUDUCZ TIBOR (percről percre)

A szentgyörgyiek az utolsó percekben emberhátrányban játszottak, de így sem kaptak ki.

2021.07.22 17:15:33

Ekl/El BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Hornyák Zsolt csapata háromgólos hátrányban kaput eltaláló lövés nélkül hozta le a második félidőt.