BL, E-csoport: a Chelsea kikapott Zágrábban a nyitányon

2022.09.06. 20:48
Nagy győzelemmel kezdte a BL-idényt a Dinamo (Fotó: AFP)
A Dinamo Zagreb 1–0-ra legyőzte a Chelsea-t a labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjában az 1. játéknapon.

Hamar vezetést szerezhetett volna Zágrábban a Chelsea: a 2017 decembere óta az első Bajnokok Ligája-meccsét játszó Pierre-Emerick Aubameyang és Raheem Sterling összjátékát követő helyzet azonban Sztefan Risztovszki hatalmas mentésével végződött – néhány perc elteltével pedig a Dinamo jutott előnyhöz!

Egy kontratámadás során Mislav Orsic a felezővonalról vezette rá a labdát a Chelsea kapujára, majd a kimozduló Kepa mellett leheletfinom mozdulattal a kapu bal oldalába gurított. Az első félidőben a londoniak előtt is adódott nagy esély, de Orsic is meglőhette volna második gólját – hazai vezetésnél vonultak a szünetre a felek.

A második félidőben hiába forgatta fel csapatát Thomas Tuchel – többek között beállt Hakim Zijes, Armando Broja és Jorginho is –, a Chelsea nem tudott kifogni a fegyelmezetten védekező zágrábiakon, sőt, ha a játékrész elején Kepa nem tolja hatalmas bravúrral kapufára Risztovszki óriási, távoli löketét, még nagyobb gondba kerülhettek volna a londoniak.

A Dinamo megtartotta előnyét a nyolcperces hosszabbítással záruló mérkőzés végéig, így a 2019–2020-as idényt követően hatalmas sikerrel tért vissza a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

A csoport másik, késő esti mérkőzésén a Salzburg döntetlent játszott a Milannal – részletek itt!

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
E-CSOPORT
Dinamo Zagreb (horvát)–Chelsea (angol) 1–0
(Orsic 13.)
Salzburg (osztrák)–Milan (olasz) 1–1 (Okafor 28., Saelemaekers 40.)

A TÖBBI CSOPORTBAN
F-CSOPORT
Celtic (skót)–Real Madrid (spanyol) 0–3 (Vinícius Júnior 56., Modric 60., Hazard 77.)
RB Leipzig–Sahtar Doneck 1–4
(Simakan 58., ill. Sved 16., 58., Mudrik 76., Lassina Traoré 85.)