BL, D-csoport: dráma Londonban, ikszelt a Spurs a Sportinggal

2022.10.26. 23:04
A Spurs csak ikszelt a Sportinggal (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Tottenham Hotspur 1–1-re végzett a Sporting CP-vel hazai pályán, míg az Eintracht Frankfurt 2–1-re legyőzte az Olympique Marseille-t.

Négy kör után igencsak szorosan alakult a Bajnokok Ligája D jelű csoportja – a Tottenham Hotspur hét ponttal állt az élen, az angolokat követte a Marseille és a Sporting egyaránt hat ponttal, s az Eintracht Frankfurt állt az utolsó helyen négy egységgel.

A Spursnek mindössze egy fiaskója volt eddig a csoportkör során, Lisszabonban futott bele egy 2–0-s vereségbe a Sporting vendégeként. Harry Kane-ék minden bizonnyal revansot akartak venni a portugál együttesen, ám a 22. percben jött a hideg zuhany – a Sporting tízese, Marcus Edwards szépen terelgette a labdát a hazaiak térfelén, majd huszonöt méterről egy rendkívül pontos lövést küldött a bal alsó sarokba, Lloris nem érhetett oda. 0–1

Fontos megjegyezni, hogy a 23 éves futballista 2015–2019-ig éppen a Tottenhamnél rúgta a bőrt.

A Sporting a második félidőben bekkelésre kényszerült, és sokáig úgy nézett ki, hogy akár ki is húzhatja a lefújásig kapott gól nélkül. A 80. percben viszont Perisic szögletére érkezett Rodrigo Bentancur, s a kapu közepébe fejelt. 1–1

A hosszabbítás utolsó pillanataiban drámai eseményeknek lehettek szemtanúi a Tottenham Stadium drukkerei: a 96. percben Harry Kane betalált, s már ünnepeltek a hazaiak, ám a VAR közbeszólt – les miatt a bíró érvénytelenítette a gólt. Természetesen Antonio Conte kiakadt, a bíró pedig kiállította az olasz menedzsert, a vége maradt 1–1-es döntetlen.

A csoport másik mérkőzésén a Frankfurt nagyon hamar, a 4. percben előnyhöz jutott a japán támadó, Kamada Daicsi révén. 1–0

Még az első félidő közepén jött az egyenlítés, az Arsenal korábbi középpályása, Mattéo Guendouzi a tizenhatoson belül parádés kapáslövéssel vette be a frankfurti kaput. 1–1

A Marseille-nek nem lett volna rossz az 1–1-es döntetlen, ám öt percet sem húzott ki az egyenlítő gól után – Randal Kolo Muani szép összjáték után találta magát ziccerben, s öt méterről nem is hibázott, laposan lőtt a kapuba. 2–1

Bár a csapatok nagyon belejöttek a góllövésbe, a második hazai gól után már nem született újabb találat, vagyis a Frankfurt otthon tartotta a három pontot.

A mai eredmények után a Tottenham továbbra is vezeti a D-csoportot, a második helyen a Sporting áll.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ

D-CSOPORT
Tottenham Hotspur (angol)–Sporting CP (portugál) 1–1
(Bentancur 80., ill. M. Edwards 22.)
Eintracht Frankfurt (német)–Olympique Marseille (francia) 2–1 (Kamada 3., Kolo Muani 27., ill. Guendouzi 22.)