Fordított a Milan a Newcastle ellen... és így az El-ben folytatja

2023.12.13. 20:50
Olasz öröm (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában a Newcastle United 2–1-re kikapott odahaza a Milantól, az olasz csapat így a csoport harmadik helyén végzett, az angolok pedig kiestek.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
F-CSOPORT
Newcastle United (angol)–Milan (olasz) 1–2 (1–0)
Newcastle,
St James' Park, 52 037 néző. V: Makkelie (holland)
NU:
Dúbravka – Trippier (Burn, 61.), Lascelles, Schär, Livramento – Miley (Longstaff, 71.), Bruno Guimaraes, Joelinton – Almirón, C. Wilson, Gordon (Isak, 61.). Menedzser: Eddie Howe
Milan: Maignan – Calabria, Tomori, Théo Hernandez, Florenzi – Musah (Chukwueze, 83.), Reijnders, Loftus-Cheek (Pobega, 73.) – Pulisic (Jovics, 73.), Giroud (Okafor, 83.), Leao (Bartesaghi, 88.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Joelinton (33.), ill. Pulisic (59.), Chukwueze (84.)

A csoport másik mérkőzésén
Borussia Dortmund (német)–Paris Saint-Germain (francia) 1–1 (Adeyemi 51., ill. Zaire-Emery 56.)

Éppen 21 játékos nem léphetett pályára a Newcastle és a Milan idénybeli eddigi legfontosabb mérkőzésén, ugyanis csakis az a csapat reménykedhetett a továbbjutásban, amelyik megveri a másikat – de rosszabb esetben is az Európa-ligában folytatja a Dortmund és a PSG mögött.

Nem mondhatjuk, hogy ennek megfelelően nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe a felek. Kihagyott Rafael Leao egy helyzetet, mentett egy nagyot a gólvonalán az angol Fikayo Tomori – aztán a nem túl izgalmas első félóra után Joelinton hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1–0!

A gólpasszt a 17 éves, saját nevelésű Lewis Miley adta, akinek ez volt a nyolcadik mérkőzése ebben az idényben, és a második kanadai pontja – ő lett a legfiatalabb angol, aki gólpasszt adott a BL-ben, megdöntve Theo Walcott 2006-os rekordját.

Innentől kezdve a Milannak két gólt kellett szereznie ahhoz, hogy egyáltalán ismét reménykedhessen, az angolok pedig szoríthattak a Dortmundnak. A németek odaát vezetést szereztek, majd egyenlítettek a franciák gyorsan, és ezt tették az olaszok is, bár Christian Pulisic góljához kellett egy kis szerencse is.

Érdekes, hogy az egyenlítésben főszereplő volt a milánóiak volt chelsea-s különítménye, a Fikayo Tomori, Ruben Loftus-Cheek, Olivier Giroud, Pulisic négyes.

Mike Maignan a lécre tolta Alexandar Isak lövését, Rafael Leao kapufát lőtt, és a hajrá érdekes adalékokkal szolgálhat a Miért játszanak úgy az olasz csapatok, ahogyan? kérdéskörhöz. Miután vert helyzetbe került a Milan, Stefano Pioli beküldött pár támadót, és a Luka Jovics, Noah Okafor, Samuel Chukwueze hármas vezetéshez juttatta együttesét.

Innen már nem engedte ki a kezéből az előnyt a Milan, sőt még további helyzetei is voltak: jutalma a harmadik hely és az Európa-liga lett, ugyanis a PSG nem kapott ki Dortmundban.

AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Borussia Dortmund 6 3 2 1 7–4 3 11
2. Paris SG 6 2 2 2 9–8 1 8
3. Milan 6 2 2 2 5–8 –3 8
4. Newcastle United 6 1 2 3 6–7 –1 5

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc A nagy lökdösődés közben...

90+5. perc Kis balhé a pályán, sárga lap Fabian Schärnek.

90+4. perc KAPUFA! Jovics passzát Tomori az ötös jobb sarkáról jobbal a túloldali kapufa tövére rúgja!

90+3. perc Rossz a beadás, Joelinton duplázása is, kontra, Hernandez a felezőről ballal nem tudja elrúgni a labdát az üres kapuig.

90+2. perc Burn bal oldali beadását kirúgja a kapu elől Tomori. Előrejön Dúbravka is.

Négy perc a ráadás!

90. perc Alessandro Florenzi kap sárga lapot Livramento megrúgásáért.

88. perc Rafael Leao le, Davide Bartesaghi be.

Az egymás elleni összevetésben a PSG jobb a Milannál.

Akkor most a Milan szorít egy Dortmund-gólért.

84. PERC ÉS VEZET A MILAN! SAMUEL CHUKWUEZE a jobb sarokba lő kissé jobbról, 14-ről. Jovics és Okafor hozta fel szépen a labdát, 14-ről félmagasan remekül tekert a csereszélső a kapuba, első labdaérintéséből. 1–2!

83. perc Giroud és Musah le, Noah Okafor és Samuel Chukwueze be.

80. perc Yunus Musah a jobbszélső most, lerántja védekezés közben Isakot. Négy csatárral egyébként a Milan.

79. perc KAPUFA! Leao a jobb oldali kapufa tövére lő Livramento pocsék levétele után, a 16-osra betörve, kissé balról.

78. perc Luka Jovics lerántja Schärt, sárga lap.

Giroud a Newcastle ellen 16 meccsen 9 gólt szerzett, 3 gólpassz mellett.

75. perc Joelintonnak sárga lap Pobega ellökéséért. És elvette a VAR a Mbappé-gólt! Nagy öröm e stadionban.

Mbappé-góllal vezet a PSG! Jelen állás szerint e két csapat az El-ért harcol. Az iksz az angoloknak jó.

73. perc Luka Jovics és Tommaso Pobega be, Loftus-Cheek és Pulisic le. Szélső helyett ék, karmester helyett vízhordó.

71. perc Sean Longstaff be, Miley le. Csere posztra.

71. perc Almirón jobb oldali beadása is a kapusé.

70. perc LÉC! Bruno Guimaraes jobbal 15-ről, középről kapura lő, félmagasan, vetődve eléri a labdát Maignan, és a lécre tolja azt.

67. perc Isak jobbal kissé balról, 16-ról nem sokkal emeli a labdát a bal felső fölé!

Egyenlített a Chelsea-különítmény: Fikayo Tomori, Ruben Loftus-Cheek, Olivier Giroud és Christian Pulisic is játszott a londoni klubban.

66. perc Megindul Bruno Guimaraes, gyönyörű becsúszással szereli őt Loftus-Cheek. Őrületes mezőnyharc a pályán most.

61. perc Gordon és Trippier be, Dan Burn és Alexander Isak be. Burn balbekk, Livramento ment át a védelem másik oldalára.

59. PERC DERÜLT ÉGBŐL AZ EGYENLÍTÉS, CHRISTIAN PULISIC! A Musah indította Leao bal oldali beadását rosszul találja el az ötös előtt ballal Tomori, Giroud jobbra passzolja a lecsorgót, Pulisic jobbal a kapu közepébe lő ötről, félmagasan. A vetődő Dúbravka bal lábbal beleért a lövésbe, de menteni már nem tudott: 1–1!

58. perc Florenzi jobb oldali szögletét kifejeli Loftus-Cheek elől.

55. perc Gordon 16-ról, kissé balról a léc fölé lő. Bruno Guimaraes bal oldali beadását ballal nem találja el 12-ről Almirón.

51. perc Wilson távoli lövése nem veszélyes. Előtte Gordoné sem volt az.

46. perc Wilson a 16-os elől jobbal nagy erővel kapura lő, de figyel Maignan, fogja a labdát.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

Bombagól után szerény öröm (Fotó: AFP)

Ezzel a gólpasszal máris angol BL-korrekorder

A Milan csak két alkalommal végzett csoportja utolsó helyén a BL-ben, 1999-ben és 2021-ben, utóbbi alkalommal Piolival a kispadon.

A Milan-karmester Loftus-Cheek 5-öt passzolt ma, 1-et ebből is elrontott.

Wilson 8-szor ért ma a labdához, 3-at passzolt. Trippier 47-nél jár.

58 százalékban volt a hazaiaknál a labda ma, 9-szer lőttek kapura, 4-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány 2/0.

A másik meccsen nincs gól, továbbjutásra áll az NU.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Mike Maignan sárga lapot kap reklamálásért, ellökte őt Joelinton, és szabadrúgást is kapott a kapus... Majd addig húzza az időt, hogy megköszönheti Makkelie-nek, hogy még a pályán maradhat.

44. perc Mezőnyharc. Két perc a ráadás, Musah és Wilson összekap.

40. perc Rafael Leao odakönyököl Almirónnak, sárga lap.

39. perc Trippier beadását kifejeli Tomori, kontra, Leaót szerelik.

38. perc Mileyt ellöki Musah, szabadrúgás kissé jobbról.

WHAT A GOAL FROM JOELINTON!!!!!pic.twitter.com/vXo2pWNtDu

33. PERC MEKKORA GÓL! A Gordon indította Miley jobbról laposan JOELINTON elé passzol, aki jobbal irgalmatlan nagy gólt lő a jobb felső sarokba! Kissé jobbról, 15-ről. 1–0!

30. perc Almirón meghúzza a jobb szélt, jobbal laposan középre ad, Tomori elrúgja a labdát az ötösön Wilson elől.

26. perc Joelinton passzát a 16-os elől a kapushoz rúgja Almirón.

Az NU még soha nem kapott ki odahaza egymás után kétszer európai kupameccsen, a Dortmund legutóbb nyert itt.

21. perc Helyzet ez is, nem is kicsi, Musah passzát az ötös bal sarkáról jobbal a bal alsó mellé lövi Leao.

20. perc MEKKORA MENTÉS! Trippier passzával Almirón elviharzik a jobb szélen, jobbal laposan középre ad, Joelinton futtában egy méterről jobbal kapura lő, de blokkol a gólvonalon a vele együtt vetődő Tomori!

18. perc Elretör Schär, és mivel senki sem lép ki rá, jobbal 22-ról lő... a léc fölé, középre.

A Milan mindössze három gólt szerzett a Bajnokok Ligájában, az első öt meccsnapon egyetlen csapat sem szerzett kevesebbet. Nekik a legrosszabb mutatójuk az lőtt és az xG-mutatók alapján elvárt góljaik között ebben.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

15. perc Almirón 16 méteres lövésébe belelép Hernandez, Joelinton ballal 14-ről a kapus elé lő.

10. perc Letámad a Milan, tudják, Dúbravka nem teljesen egészséges. De megoldja lábbal. Leao megindul, Joelinton szereli őt a 16-os előtt.

9. perc Kemény mezőnyharc, sok futással. A hőmérséklet éppen most süllyedt 0 Celsius-fokra az UEFA szerint.

Az AC Milan 21 idegenbeli európai meccséből mindössze egyet nyert meg Angliában, a Manchester United ellen, 2005 februárjában. Az Ipswich, Chelsea, Tottenham, Everton, Manchester City, Leeds, Arsenal, Portsmouth, Liverpool sor egyik tagjával sem bírt.

Az előző meccsükön a Milan 25-ször lőtt kapura, de gólt nem szerzett.

5. perc Trippier jobbal a jobb felső mellé teker 22-ről, picit balról egy szabadrúgást... nem is sokkal. Picit későn kezdett el csavarodni a labda.

3. perc Tomori majdnem a bal felsőbe emel ballal az ötösről mentés címén Almiról jobb oldali beadása után, de figyel Maignan, elkapja a labdát.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek kék-rózsaszín mezben és kék nadrágban.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Egy kis örökmérleg: egy meccs, azon egy nulla nulla.

JÖTTEK-MENTEK!
A Milantól a Newcastle-hoz:

2023, Sandro Tonali, 64 000 000
1997/, Andreas Andersson, 4 130 000

Eltiltott nincs. Sandro Tonali egyáltalán nem játszhat, más sorozatban sem.

A hazaiaktól Matt Ritchie, Javier Manquillo, Mark Gillespie és Emil Krafth nincs nevezve, Nick Pope, Harvey Barnes, Joe Willock, Jacob Murphy, Elliot Anderson, Sven Botman és Matt Targett sérült, a vendégektől Simon Kjaer, Marco Pellegrino, Marco Sportiello, Iszmail Bennaszer, Mattia Caldara, Malick Thiaw és Pierre Kalulu maródi.

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 5 3 1 1 6–3 +3 10
2. Paris SG 5 2 1 2 8–7 +1 7
3. Newcastle United 5 1 2 2 5–5 0 5
4. Milan 5 1 2 2 3–7 –4 5

A PSG-nek a saját kezében van a sorsa. Egyszerű a képlet: ha nyer a Dortmund vendégeként, csoportelsőként végez. Ha döntetlent játszik, már izgulnia kell azért, hogy a Newcastle ne győzze le a Milant, ha pedig kikapna, csak úgy juthat tovább, ha a Newcastle és a Milan döntetlent játszik egymással.

A PSG-nek nyernie kell a Borussia Dortmund otthonában, máskülönben csak abban reménykedhet, hogy a másik mérkőzésen neki kedvező eredmény születik.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A NEWCASTLE–MILAN MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!