BL, E-csoport: nagyon nyomott a Feyenoord, de az Atlético nyert

R. P.R. P.
2023.10.04. 23:04
A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 2. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 3–2-re legyőzte a Feyenoordot, majd a késő esti találkozón a Lazio is nyert 2–1-re a Celtic otthonában.

Az első félidőben jó kis gólpárbajt láthatott a madridi közönség. Simeone csapata érdekes öngóllal juttatta vezetéshez a Feyenoordot. Bár Álvaro Morata gyorsan egyenlített, Dávid Hancko révén a 34. percben ismét a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első félidő ráadásának negyedik percében Antoine Griezmann érdekes „lecsücsülős” gólt lőtt – így a félidő 2–2-vel zárult.öngóllal juttatta vezetéshez a Feyenoordot. Bár Álvaro Morata gyorsan egyenlített, Dávid Hancko révén a 34. percben ismét a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első félidő ráadásának negyedik percében Antoine Griezmann érdekes „lecsücsülős” gólt lőtt – így a félidő 2–2-vel zárult.

0–1, Hermoso (öngól)

1–1, Morata

1–2, Hancko

2–2, Griezmann

Éppen elkezdődött a második 45 perc, amikor Morata második góljával immár az Atlético vezetett.

3–2, Morata

A Feyenoord nagy energiát mozgósított az egyenlítés érdekében. Többet birtokolta a labdát, és jóval több támadást vezetett, és több szögletet is végezhetett el (4–15).

Ám hiába az intenzív támadójáték, a hollandoknak nem jött össze az újabb gól. Simeone csapata mindent kivédekezett, így 3–2-re győzött.

Celtic (skót)–Lazio (olasz)

A Celtic óriási lendülettel kezdte meg a találkozót, és Furuhasi Kjogo találatával a 12. percben a skótoknál volt az előny. A Lazio jobban megbecsülte a labdát, gyorsan visszajött a meccsbe, és Matías Vecino közeli fejesével a 29. percben egyenlített. A második félidőben a 81. percben Luis Palma gólja ismét hazai vezetést jelentett volna, les miatt azonban a játékvezető érvénytelenítette a hondurasi találatát.

És amikor a legtöbben már a játékvezetői hármas sípszóra vártak, érkezett Pedro, és a kapuba fejelte Guendouzi beadását. Klasszikus dráma…

Pedro gólja a 95. percben

Ezzel a győzelemmel a Lazio az Atléticóval együtt 4 pontos, míg a Celticnek két meccs két vereség a mérlege.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
E-CSOPORT

Atlético Madrid (spanyol)–Feyenoord (holland) 3–2 (Morata 14., 47., Griezmann 45+4., ill. Hermoso 7. – öngól, Hancko 34.)
Celtic (skót)–Lazio (olasz) 1–2
(Furuhasi 12., ill. Vecino 29., Pedro 90+5.)

1. Atlético Madrid 2 1 1 0 4–3 +1 4
2. Lazio 2 1 1 0 3–2 +1 4
3. Feyenoord 2 1 0 1 4–3 +1 3
4. Celtic 2 0 0 2 1–4 –3 0