UEFA: már Kazahsztán is megelőzi hazánkat – rangsor

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.08.28. 10:45
Magyarország csak a 33. helyen áll abban a rangsorban, amelyet a Bajnokok Ligája és az Európa-liga selejtezőjének végeztével az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) készített el a klubcsapatok szereplése alapján.

Az UEFA az elmúlt öt év összesítésével számolja ki az úgynevezett koefficienst.

A rangsorban a spanyolok állnak az élen, megelőzve a németeket és angolokat.

Az 54 tagország közül Magyarország – amelynek egyetlen csapata sem maradt versenyben a BL-ben és az El-ben – közvetlenül Liechtenstein mögött a 33. helyen áll.

A mostani selejtezősorozat után az Asztana BL-csoportkörbe jutásával a kazahok a 27. helyre jöttek fel, pedig az előző évad végén készült rangsorban a 32. helyen álltak. Hazánkat többek között Szlovákia, Szlovénia, Bulgária, Azerbajdzsán és Liechtenstein is megelőzi.

Az UEFA teljes listáját ide kattintva megtekintheti!

Legfrissebb hírek

Megvannak a Ferencváros–Ludogorec párharc pontos időpontjai

Európa-liga
4 órája

Kristoffer Zachariassen a Ludogorecről: Az elmúlt években jó néhányszor összecsaptunk, jól ismerjük egymást

Európa-liga
6 órája

Most éppen norvég edző irányítja majd a Ludogorecet a Fradi ellen…

Európa-liga
6 órája

A Ludogorec lesz a Ferencváros ellenfele az Európa-liga-rájátszásban

Európa-liga
9 órája

Robbie Keane: Legyünk reálisak, a Nottingham elit csapat, más szint

Európa-liga
22 órája

Gróf Dávid: Kemény ízelítőt kaptunk, milyen futball van a Premier League-ben

Európa-liga
23 órája

A Celtic vagy a Ludogorec ellen mérkőzik meg az FTC a nyolcaddöntőért – íme, az El további menetrendje

Európa-liga
23 órája

Antony góllal és gólpasszal vezette a nyolcaddöntőbe a Real Betist az El-ben

Európa-liga
23 órája
Ezek is érdekelhetik