BL: csak 600 Anderlecht-szurkoló utazhat Párizsba

MTI MTIMTI MTI
2013.11.01. 14:40
Mindössze hatszáz Anderlecht-szurkoló utazhat Párizsba a PSG elleni keddi labdarúgó Bajnokok Ligája-mérkőzésre, és ők is csak buszokkal, a határtól rendőri kísérettel.

A döntést a párizsi rendőrség hozta meg azt követően, hogy illetékesei egyeztették a részleteket belga kollégáikkal. A mérkőzést kiemelt kockázatúnak minősítették a két együttes drukkereinek régóta tartó ellenségeskedése miatt.

A brüsszeli szurkolókat buszok szállítják majd a francia fővárosba, ahol kizárólag a stadionban tartózkodhatnak. A találkozó után ismét buszokra szállnak, és az érkezéshez hasonlóan rendőri felvezetéssel hagyják el az országot.

Az Északi pályaudvaron, ahova esetleg vonattal érkezhetnének Anderlecht-szimpatizánsok, külön rendőri egység teljesít majd szolgálatot, de a városban járőrözők is figyelni fogják az esetlegesen ott kószáló belga drukkereket.

A Paris Saint-Germain és az Anderlecht október 23-ai brüsszeli BL-találkozóján, amelyet a francia csapat nyert meg 5–0-ra, 73 párizsi szurkolót állítottak elő, komolyabb rendbontás azonban nem történt.

Az úgynevezett ultrák közötti ellenségeskedés kezdete 1992. november 24-ére nyúlik vissza: akkor egy UEFA-kupa-nyolcaddöntős mérkőzés alkalmával a Parc des Princes-ben találkozott a két csapat, és a vérmesebb szurkolók között sok sérüléssel járó összecsapás bontakozott ki.

A brüsszeli szurkolókat buszok szállítják majd a francia fővárosba, ahol kizárólag a stadionban tartózkodhatnak. A találkozó után ismét buszokra szállnak, és az érkezéshez hasonlóan rendőri felvezetéssel hagyják el az országot.

Az Északi pályaudvaron, ahova esetleg vonattal érkezhetnének Anderlecht-szimpatizánsok, külön rendőri egység teljesít majd szolgálatot, de a városban járőrözők is figyelni fogják az esetlegesen ott kószáló belga drukkereket.

A Paris Saint-Germain és az Anderlecht október 23-ai brüsszeli BL-találkozóján, amelyet a francia csapat nyert meg 5–0-ra, 73 párizsi szurkolót állítottak elő, komolyabb rendbontás azonban nem történt.

Az úgynevezett ultrák közötti ellenségeskedés kezdete 1992. november 24-ére nyúlik vissza: akkor egy UEFA-kupa-nyolcaddöntős mérkőzés alkalmával a Parc des Princes-ben találkozott a két csapat, és a vérmesebb szurkolók között sok sérüléssel járó összecsapás bontakozott ki.

Legfrissebb hírek

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
20 órája

Nuno Mendes: Nem tudom, hogy ez-e a PSG legjobb generációja, de...

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 20:19

Az Adidas az F50 játékosait, Kvaracheliát és Dembélét ünnepli Budapest egén

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 14:15

BL-döntő: az ünneplés helyett Gabrielt vigasztaló Marquinhos elárulta, mit mondott honfitársának

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 12:08

Orbán Viktor: Ezért már megérte nagyot álmodni

Bajnokok Ligája
2026.05.31. 00:29

Meghiúsult trónfosztás – Nagy Zsolt jegyzete

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 23:47

Luis Enrique: Miért ne érhetnénk el ugyanezt jövőre is?

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 23:07

Mikel Arteta: Egyetlen meccset sem veszítettünk el a BL-ben, de sajnos nem volt szerencsénk a végén

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:54
Ezek is érdekelhetik