A Rosenborgnak lőtt gólok történelmi sikerhez segítették a Schalkét

2007.12.11. 23:14
Hazai pályán harcolta ki a Schalke a továbbjutást a Bajnokok Ligája B csoportjából, miután 3-1-re verte a Rosenborg csapatát. A találkozón Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést, az előnyt pedig Rafinha duplázta meg a 19. percben. Yssouf Koné az első félidőben még visszahozta a reményt a norvégoknak, de Kevin Kuranyi 36. percben lőtt góljára már nem volt válasza a vendégeknek. A Chelsea felejthető mérkőzésen játszott gólnélküli döntetlent a Stamford Bridge-en az európai porondtól búcsúzó Valenciával.
Carlos Grossmüller ( sötétben) keményen játszott, de a támadásban is hasznos elem volt
Reuters
Reuters

SCHALKE-ROSENBORG

Kevin Kuranyi gólt lőtt és gólpassza adott, míg Carlos Grossmüller két asszisztot jegyzett a Rosenborg elleni találkozón. A német csapat 3-1-re nyert, és először jutott a kieséses szakaszba a Bajnokok Ligájában.

A kiegyenlített első tíz percet követően Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést a Schalkénak. A ghánai származású német válogatott futballista Carlos Grossmüller bal oldali szabadrúgását követően szenzációs mozdulattal pörgette a labdát a vendégek kapujába. (1-0)

A találat után nem állt le a története során harmadszor a Bajnokok Ligája csoportkörében vitézkedő német alakulat - a 19. percben már kettő volt Mieko Slomka csapatának előnye. Ezúttal Rafinha vette be Lars Hirschfeld kapuját, és máris elérhető közelségbe került a továbbjutás. (2-0)

A Rosenborg azonban nem adta föl, és a félidő derekához érve egy találatra szűkítette a hazai előnyt. A találatot Yssouf Koné szerezte. (2-1)

Nem sokáig örülhetett azonban a norvég csapat, Kevin Kuranyi ugyanis visszaállította a kétgólos, megnyugtatónak mondható különbséget. A magyar felmenőkkel is rendelkező csatár Rafinha találatánál gólpasszt jegyzett, most viszont saját maga talált be, miután 17 méteren átvette, majd laposan a kapu jobb oldalába lőtte Grossmüller második gólpassza után a labdát. (3-1)

A második félidőben a német csapat már okos játékkal tartotta az eredményt.

A Schalke sikerével úgy jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, hogy a 2007-2008-as kiírás csoportkörében mindössze a Rosenborgnak rúgott gólt. Ez persze senkit sem foglalkoztat Gelsenkirchenben, a kedvencek ugyanis először jutottak el az egyeneskieséses szakaszba.

CHELSEA-VALENCIA

A csoport másik mérkőzésén a már a forduló előtt továbbjutó Chelsea az ebben a BL-idényben csalódást keltő Valeciát fogadta. A mérkőzésnek a londoniak számára nem volt tétje, míg a spanyolok valószínűleg hallották a Németországban történteket (a Valenciának csak akkor lett volna esélye az UEFA-kupába való "kibukásra", ha a Rosenborg nem kap ki a Schalktól), így az első félidőben nem sok említésre méltó esemény történt.

Mint ahogy a másodikban sem. A Chelsea csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe. Az angol csapat mellett a Schalke jutott tovább.

Mirko Slomka Trond Henriksen

Gólszerző: Asamoah (12.), Rafinha (19.), Kurányi (36.) ill. Koné (23.)
Csere:Kuranyi helyett Altıntop (88.), Özil h. Kobiashvili (86.), Asamoah h. Höwedes (90+2.) ill. Strand helyett Traoré (61.) ill. Koné h. Ya (77.)
Sárga lap: Kuranyi (36.), Bordon (71.) ill. Sapara (47.)