nemzetisport.hu 2013.08.12 08:56 Frissítve: 2015.02.05 01:51

Atlétikai vb: Pars az első magyar aranyért dob - program

Magyar szempontból a férfi kalapácsvetés döntője lesz a legfontosabb szám az atlétikai vb hétfői versenynapján Moszkvában, az olimpiai bajnok Pars Krisztián ugyanis Magyarország első világbajnoki győzelmére hajt a viadal történetében. A finálé 18.30-kor kezdődik.

A magyarok közül még láthatjuk Baji Balázst, aki a 100 méteres gátfutás elődöntőjében indul, valamint a hétpróba küzdelmeit reggel a 100 gáttal elkezdő Zsivoczky-Farkas Györgyit. Az első számban Farkas a 33 fős mezőnyben a 26. legjobb időt érte el, 14.09-es eredményéért 966 pontot kapott.

A VILÁGBAJNOKSÁG TELJES PROGRAMJÁT ÉS A MAGYAR CSAPAT NÉVSORÁT ITT TALÁLJA!

ATLÉTIKAI VB, 2013, MOSZKVA, A RÉSZLETES HÉTFŐI PROGRAM
KEZDÉSI IDŐPONTOK KÖZÉP-EURÓPAI IDŐ SZERINT
KEZDÉS VERSENYSZÁM
07:30  hétpróba 100 m gát (Zsivoczky-Farkas Györgyi)

07:40  férfi diszkoszvetés selejtezők, A-csoport
08:10  férfi 3000 m akadály előfutam
08:35  hétpróba magasugrás (Zsivoczky-Farkas Györgyi)
09:05  férfi diszkoszvetés selejtezők, B-csoport
09:05  férfi 400 m gát előfutam
09:50  női 400 m gát előfutam
16:45  hétpróba súlylökés (Zsivoczky-Farkas Györgyi)
17:00  férfi rúdugrás döntő
17:05  férfi 110 m gát elődöntő (Baji Balázs)

17:35  női 100 m  elődöntő
18:05  férfi 400 m elődöntő
18:25  női súlylökés döntő
18:30  férfi kalapácsvetés döntő (Pars Krisztián)

18:35  hétpróba 200 m (Zsivoczky-Farkas Györgyi)
19:15  női 400 m döntő
19:30  férfi 110 m gát döntő
19:50  női 100 m döntő

2021.05.24 09:19:56

Atlétika L. PAP ISTVÁN

Négy olimpián nyert érmet, s egyedüli sportolóként futott világcsúcsot 100, 200 és 400 méteren.

2021.04.14 19:31:32

Atlétika VINCZE SZABOLCS

A fedett pályás Európa-bajnokságon 8. lett, minden idők legjobb magyar téli Eb-döntős idejével.