Közel a vb-szerepléshez a gátas Kozák Luca

2025.06.11. 12:42
null
Kozák Luca remek formában indította a szabadtéri szezont (Fotó: Szabó Miklós)
Két remekül sikerült versennyel indította a szabadtéri szezont Kozák Luca Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutó, aki így szinte biztosan indulhat majd a szeptemberi szabadtéri atlétikai világbajnokságon Tokióban.

A debreceni sprinter az M1 aktuális csatornának elárulta, hogy a sérülésekkel nehezített tavalyi éve után nem volt meg a szintje a tokiói vb-re. A célja ezért az volt, már májusban úgy szerepeljen, hogy a kvalifikációs rangsorban előrelépjen. Ez sikerült, miután a zágrábi arany kategóriájú viadalon 12.88 másodperccel a második lett, a lengyelországi Bydgoszczban, a szintén arany besorolású versenyen pedig 12.83 másodperccel győzni tudott.

„Ezzel a két versennyel negyven helyet jöttem előre a ranglistán. Nyilván nem lehet még kijelenteni ilyenkor, hogy biztos résztvevő vagyok Tokióban, de innen már nagyon nehéz lenne visszaesnem” – mondta Kozák Luca, aki jelenleg a 28. a kvalifikációs rangsorban.

Hozzátette, reméli, júniusban az eddigieknél is jobb időkre lesz képes, a csúcsformát pedig augusztusra és szeptemberre tervezi elérni.

A 29 éves futó a lengyelországi idejét különösen biztatónak érezte, mivel ellenszélben (-0,6 méter/másodperc) ért el 12.83-at, ami azt sejteti, hogy kedvezőbb szélviszonyok között, egy hasonlóan felépített futással, biztosan jobb eredményt tud majd futni. Kozák tavaly ősszel közel két hónapos szünetet tartott, hogy kipihenje a korábbi évek terhelését, ez pedig úgy látja, jó döntésnek bizonyult, mivel már a fedett pályás szezonban is remek eredményeket ért el, és eddig a szabadtéri idénye is jól alakul.

A klasszis futó a közeljövő programjáról elmondta, hogy jövő kedden a turkui arany kategóriás versenyen fut, majd egy héttel később a zágrábi arany besorolású viadalon, annak a hétnek a végén pedig a madridi csapat Európa-bajnokságon szerepel a magyar válogatottal.

 

Legfrissebb hírek

Három századon múlt Tóth Anna továbbjutása 100 gáton az Eb-n

Atlétika
21 órája

Az elmúlt évek legnagyobb tesztje előtt áll a magyar atlétika

Atlétika
2026.08.09. 20:46

Megdőlt a Gyulai István Memorial pontrekordja

Atlétika
2026.07.15. 18:21

Kozák Luca országos csúcsa mellett két világrekordhoz is közel jártunk

Atlétika
2026.07.14. 20:11

Kozák Luca: Éreztem, hogy jó formában vagyok

Atlétika
2026.07.14. 19:59

Kozák Luca országos csúcsot javított 100 gáton – videók

Atlétika
2026.07.14. 19:29

Az atlétika szupersztárjaival és magyar klasszisaival jön a 16. Gyulai Memorial

Atlétika
2026.07.14. 12:05

Gyulai István Memorial: Armand Duplantis ismét megszerezné a Spiriev Bojidar-trófeát, bár már a tavalyi is nehezen fért el otthon

Atlétika
2026.07.13. 15:08