Atlétikai vb: Molnár Janka nem jutott tovább 400 gáton – videó

2023.08.21. 19:30
Molnár nem jutott tovább (Fotó: Török Attila)
A budapesti atlétikai világbajnokság női 400 méteres gátfutó számában Molnár Janka nem jutott az elődöntőbe, miután futamában a hetedik helyen ért célba 56.21-es idővel, s összességében a 30. helyen végzett a 41 indulóból. A legjobb időt 53.39-cel a holland Femke Bol érte el, s az Európai Atlétikai Szövetség közlése szerint ez volt minden idők leggyorsabb világbajnoki előfutama ezen a távon.

A női 400 gát első előfutamában szerepelt Molnár Janka, s ugyan a rajtot nem kapta el túl jól, mégis egy helyet javítva sokáig a hatodik helyen haladt, ám a hajrában a svájci Yasmin Giger lehajrázta, így végül a hetedik helyen ért célba, 56.21-es idővel. Ezzel a nagy vágya az egyéni csúcs, s az 56 másodpercen belüli idő nem jött neki össze, meg a továbbjutás sem. A futamokból az első négy, valamint a négy legjobb idő birtokosa léphetett az elődöntőbe, s bár Molnáré volt még a negyedik idő a harmadik futam után is, végül az utolsó két futamban többen is jobbat futottak az ő idejénél, így a 22 éves magyar futó nem került be az elődöntőbe.

„Ennek most nem tudok örülni, sajnos sok hibám volt. Nehéz ebben a közegben nyugodtnak maradni. Ez a szám nem olyan mint a sík, ahol csak futok, futok, futok, hanem koncentrálni kell az összes gátnál. Nagyon elfáradtam, nagyon kemény volt a vége. Szerettem volna egyéni csúcsot futni, ez nem sikerült, úgyhogy most csalódott vagyok...” – mondta Molnár Janka a futama után az M4 Sport-nak.

MOLNÁR JANKA FUTAMA

A búcsúzó Molnár Janka az NSO Tv-nek néhány perccel később már bővebben is értékelte a versenyét, s ami nem változott, hogy ez alkalommal is elsősorban saját magát hibáztatta a történtekért.

MOLNÁR JANKA AZ NSO TV-NEK

ATLÉTIKAI VILÁGBAJNOKSÁG, NEMZETI ATLÉTIKAI KÖZPONT

A hétfői program

3. VERSENYNAP (Tv: M4 Sport, Eurosport1) – élő hírfolyam az NSO-n!
18.40: női rúdugrás, selejtező (Klekner Hanga)
18.50: női 400 m gát, előfutamok – Molnár Janka 56.21-gyel a 30. helyen végzett
19.33: férfi 400 m gát, elődöntő
19.40: férfi hármasugrás, döntő
20.05: férfi 110 m gát, elődöntő
20.30: férfi diszkoszvetés, döntő
20.35: női 100 m, elődöntő (Takács Boglárka)
21.12: női 400 m, elődöntő
21.40: férfi 110 m gát, döntő
21.50: női 100 m, döntő

Az atlétikai vb-ről a Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Csinta Samu, Németh Andrea, Patai Gergely, Vincze Szabolcs, Nagy-Pál Tamás (videó), Pusztai Viola (videó), Szabóky Zsolt (videó), Árvai Károly (fotó), Szabó Miklós (fotó), Török Attila (fotó)