Atlétika: Márton Anita idei legjobbját érte el Fehérváron

Márton Anita (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az olimpiai bronzérmes Márton Anita idei legjobb eredményével megnyerte a női súlylökést a Székesfehérváron rendezett atlétikai Honvéd-kupán – tudósít a Magyar Távirati Iroda.
A magyar szövetség eredményközlője szerint a fedett pályás világbajnok Márton Anita az első öt sorozatában stabilan 17.50 feletti eredményeket ért el, majd az utolsó körben 18.34 méterig repítette a súlygolyót, azaz 10 centivel megjavította idei legjobbját.
A Honvéd-kupán férfi 100 méteren kiváló versenyt láthattak a nézők. A klasszikus sprintszámot a 20 éves Pap Márk 10.33 másodperces egyéni csúccsal nyerte meg Máté Tamás előtt, aki 10.43-mal szintén egyéni rekordot futott. A harmadik az ugyancsak 20 esztendős Illovszky Dominik lett 10.46-tal.
Szombaton a németországi Hofban rendezett nemzetközi versenyen Klekner Hanga 442 centiméteres egyéni rekorddal megnyerte a női rúdugrást.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben
Atlétika
2026.06.23. 19:39

A rúdugró Klekner Hanga versenyt nyert Franciaországban
Atlétika
2026.06.18. 11:18

Takács Boglárka második, Kozák Luca harmadik lett Turkuban
Atlétika
2026.06.03. 20:19

A rúdugró Klekner Hanga győzelemmel kezdte az évet
Atlétika
2026.01.05. 10:48
Ezek is érdekelhetik




