Videó: az év gólját lőtte a Chelsea-nek a Stoke középpályása!

2015.04.04. 19:20
Courtois potyagólt kapott, de társai kisegítették – nyert a Chelsea (Fotó: Action Images)
Az angol Premier League 31. fordulójában a szombati játéknap utolsó találkozóján a Chelsea Eden Hazard góljával előnybe került a Stoke ellen, de a szünet előtt Charlie Adam nem mindennapi góllal egyenlített – a saját térfeléről talált be Thibaut Courtois-nak! A listavezetőnek azonban volt még gól a tarsolyában, Loic Rémy goljával nyertek a „kékek”.

A riválisoknál eggyel kevesebb meccset játszva is megnyugtató a Chelsea előnye, de a véghajrához közeledve is minden három pontnak nagy jelentősége van a bajnokság végkimenetele szempontjából. Tudta is ezt José Mourinho, ám együttese kicsit álmosan kezdte meg a találkozót.

A 39. percben azonban segítséget kapott ellenfelétől, Philipp Wollscheid rúgta fel Cesc Fabregast, a megítélt büntetőt Eden Hazard értékesítette haláli nyugalommal (1–0). A szélső mind a kilenc tizenegyesét gólra váltotta a PL-ben, ezzel beérte az eddig ebben a tekintetben élen álló Dimitar Berbatovot.

Öt perccel később olyan történt, amit ritkán lát az ember. Thibaut Courtois kint állt a kapujából, Charlie Adam ezt észrevette, a saját térfeléről kapura lőtt, a labda pedig a belga feje fölött átszállva a hálóban kötött ki (1–1).

Nagyon jókor jött a gól, hiszen éppen a szünet előtt egyenlítettek a vendégek, ám a Chelsea-t nem zavarta ez meg, annál inkább a Stoke-ot és Asmir Begovicot. A bosnyák kapus nagyon rosszul dobta ki a labdát, Hazard lecsapott rá, önzetlenül Loic Rémyhez passzolt, aki nem hibázott, az üresen tátongó kapuba gurított (2–1). A belga középpályás hetedik alkalommal szerzett gólt és adott gólpasszt is egy PL-meccsen.

A hátralévő időben az eredmény már nem változott, ám a mérkőzést a kispadon kezdő, majd csereként beálló Diego Costát sérülés miatt le kellett cserélni.

2015.04.04 (17h30) - Chelsea 2-1 Stoke City... by 24HGH

ANGOL PREMIER LEAGUE
31. FORDULÓ

Chelsea–Stoke City 2–1 (Hazard 39. – 11-esből, Rémy 62., ill. Adam 44.)

KORÁBBAN
Arsenal–Liverpool 4–1(Bellerín 37., Özil 40., A. Sánchez 45., Giroud 91., ill. Henderson 76. – 11-esből)
Everton–Southampton 1–0 (Jagielka 16.)
Leicester City–West Ham United 2–1 (Cambiasso 12., King 87., ill. Kouyaté 32.)
Manchester United–Aston Villa 3–1 (Herrera 44., 92., Rooney 79., ill. Benteke 80.)
Swansea City–Hull City 3–1 (Ki Szung Jong 18., Gomis 37., 91., ill. McShane 50.)
West Bromwich Albion–Queens Park Rangers 1–4 (Anichebe 58., ill. Vargas 15., Austin 37., Zamora 43., Barton 95.)