PL: Van Dijk visszatért, a Pool simán legyőzte az újoncot

V. Á.V. Á.
2021.08.14. 20:20
Jota góljával szerzett vezetést a Liverpool (Fotó: AFP)
Magabiztos győzelemmel kezdte az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2021–2022-es idényét a Liverpool, amely a Norwich City otthonából hozta el a három pontot.

NORWICH CITY–LIVERPOOL 0–3

A napokban szerződést hosszabbító Virgil van Dijk hosszú kihagyást követően, 2020 októbere után lépett újra pályára tétmérkőzésen. A holland klasszis által irányított védelem kapott gól nélkül hozta le az újonc Norwich City elleni találkozót. A Liverpool a portugál Diogo Jota révén a 26. percben szerzett vezetést. Trent Alexander-Arnold passzolta középre a labdát, amely Mohamed Szalah könnyed labdaérintése után a portugál támadó elé került, aki tíz méterről vette be Tim Krul kapuját. Az első félidőben már nem esett több találat.

JOTA GÓLJA

A gólszerzőt Roberto Firmino váltotta a 61. percben, a brazil csatárnak ezt követően csupán négy perc kellett ahhoz, hogy kétgólosra növelje a Liverpool előnyét. Ez volt egyébként a Pool 8000. gólja az angol bajnokságok történetében, ennél csak a Manchester United szerzett többet (8089).

FIRMINO NÖVELTE AZ ELŐNYT

Az első két találatot előkészítő Szalah a 74. percben úgy döntött, ő is beveszi az újonc kapuját. Az egyiptomi klasszis ezzel rekorder lett a PL-ben – ő az első játékos, aki öt egymást követő idénynyitón is gólt tudott szerezni.

SZALAH TALÁLATA

A remek futballt bemutató Liverpool 3–0-s sikerrel kezdte az új évadot.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

Norwich City–Liverpool 0–3 (Jota 26., Firmino 65., Szalah 74.)

Korábbi szombati mérkőzések
Manchester United–Leeds United 5–1 (Bruno Fernandes 30., 54., 60., Greenwood 52., Fred 68., ill. Ayling 48.)
Chelsea–Crystal Palace 3–0 (M. Alonso 27., Pulisic 40., Chalobah 58.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Vardy 41.)
Everton–Southampton 3–1
(Richarlison 47., Doucouré 76., Calvert-Lewin 81., ill. A. Armstrong 22.)
Watford–Aston Villa 3–2
(Dennis 10., I. Sarr 42., C. Hernández 67., ill. McGinn 70., Ings 90+7. – 11-esből)
Burnley–Brighton & Hove Albion 1–2
(Tarkowski 2., ill. Maupay 73., A. Mac Allister 78.)