PL: tüntetés, érvénytelenített gólok és hazai siker az Everton–Arsenalon

2021.12.06. 23:07
Ezt már megadták! Richarlison két érvénytelenített gólját követően szabályosan is betalált (Fotó: AFP)
Az Everton 2–1-re legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó Premier League 15. fordulójában.

Huszonhét éve nem nyert trófeát az Everton, és a csapat szurkolóinak egy része látványos módját választotta annak, hogy hangot adjon elégedetlenségének. Az Arsenal elleni mérkőzés 27. percében több százan álltak fel székükből és vonultak ki a stadionból.

Azok, akik maradtak, egy idő után már nem csak a csapat hosszú ideje tartó trófeahiánya miatt bosszankodhattak: a 44. percben Richarlison hiába talált a kapuba, gólját a VAR-vizsgálat les miatt érvénytelenítette, erre válaszul Martin Ödegaard egy remek kapáslövéssel megszerezte a londoniaknak a vezetést.

A szünet után a liverpooliak brazilja ismét betalált, ám ha hajszál híján is, de ez is les volt. Végül azonban azok a szurkolók jártak jobban, akik bent maradtak: a hajrában egy közeli fejessel csak összejött az érvényes találat is Richarlisonnak, majd miután Eddie Nketiah egy méterről csupán a kapufát tudta eltalálni, a hosszabbításban Demarai Gray káprázatos, húszméteres, a bal kapufáról a hálóba vágódó bombájával az Everton meg is nyerte a mérkőzést.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ
Everton–Arsenal 2–1
(Richarlison 80., Gray 90+2., ill. Ödegaard 45+2.)

KORÁBBAN
Szombat
Watford–Manchester City 1–3
(Cucho 75., ill. Sterling 8., Bernardo Silva 31., 63.)
Newcastle United–Burnley 1–0
(C. Wilson 40.)
Southampton–Brighton 1–1
(Broja 29., ill. Maupay 90+8.)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 0–1 (Origi 90+4.)
West Ham United–Chelsea 3–2 (Lanzini 40. – 11-esből, Bowen 56., Masuaku 87., ill. Thiago Silva 28., Mount 44.)
Vasárnap
Aston Villa–Leicester City 2–1 (Konsa 17., 54., ill. H. Barnes 14.)
Leeds United–Brentford 2–2
(T. Roberts 27., Bamford 90+5., ill. Baptiste 54., Canos 61.)
Manchester United–Crystal Palace 1–0 (Fred 77.)
Tottenham Hotspur–Norwich City 3–0 (Lucas Moura 10., D. Sánchez 67., Szon Hung Min 77.)