Ezen a mérkőzésen aztán volt minden... (Fotó: AFP)
A Tottenham 2–2-t játszott odahaza a Manchester Uniteddel a Premier League 33. fordulójában.

Tottenham: Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro (Danjuma, 77.), Höjbjerg, Skipp, Perisic (Ben Davies, 77.) – Richarlison (Kulusevski, 61.), Kane, Szon Hung Min (Tanganga, 87.). Menedzser: Ryan Mason
Man. United: De Gea – Wan-Bissaka (Malacia, 71.), Lindelöf, Shaw, Dalot – Eriksen (Fred, 61.), Casemiro – Antony (Weghorst, 71.), Bruno Fernandes, Sancho (Martial, 61.) – Rashford. Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző:
Porro (56.), Szon Hung Min (79.), ill. Sancho (7.), Rashford (44.)

Játékosként furcsa véget ért Ryan Mason karrierje: 2016-ban eladta 15.4 millió euróért a Tottenham a Hull Citynek, de alig húsz mérkőzéssel később vissza kellett vonulnia egy fejsérülés miatt, még bőven a harmincon innen.

Visszatért a londoniakhoz, volt a női csapat edzője, vezette az utánpótlást, majd 2021 tavaszán hét mérkőzésre leült a kispadra a férfiaknál José Mourinho menesztése után. Nem vallott szégyent (ráadásul 29 évével korrekorder lett a Premier League-ben), azonban nem bíztak benne a vezetők, de edzőként maradt a klubnál, márciustól már a megbízott vezetőedző, Cristian Stellini jobbkeze – a Newcastle Unitedtől elszenvedett 6–1-es vereséget után pedig már ismét övé lett a kispad pár mérkőzésre.

És igen balszerencsésen kezdte a második korszakát, ugyanis csapata szétesően, önbizalom nélkül és sokszor igen fejetlenül futballozott az első félidőben, amikor ugyan a manchesteriek a helyzeteik felét sem lőtték be... de így is kettő nullára vezettek a szünetre!

Jadon Sancho korai gólja meghatározta a mérkőzés menetét, pár kisebb és négy nagyobb helyzet elpuskázása után ismét betaláltak a vendégek, ezúttal Marcus Rashford révén. Ivan Perisic nem sokkal előtte gólt lőhetett volna, de az ötös bal sarka elől ballal a kapust találta el.

A nagy fölény megnyugtatta a vendégeket, a fellelkesülő hazaiak pedig szépíteni tudtak Pedro Porro szép góljával. Szon Hung Min és Eric Dier kihagyott egy-egy ziccert, Clément Lenglet közelről a lécre fejelte a labdát, azaz simán fordíthatott volna a házigazda (miközben Bruno Fernandes zseniális csel után közelről a lécre lőtt) – de az egyenlítésig azért eljutott, Szon Hung Min a második ziccerét már nem rontotta el.

Harry Kane nem szerzett gólt, de így is csapata legjobbja volt, kiváló labdákkal szolgálta ki a társakat – több fordulatot már nem tartogatott a mérkőzés, maradt a döntetlen. 2–2

Korábban
Everton–Newcastle United 1–4 (McNeil 80., ill. C. Wilson 28., 75., Joelinton 72., J. Murphy 81.)
Southampton–Bournemouth 0–1 (M. Tavernier 50.)

Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0(J. Andersen 3. – öngól, R. Neves 94. – 11-esből)
Aston Villa–Fulham 1–0(Mings 21.)
Leeds United–Leicester City 1–1(Sinisterra 20., ill. Vardy 80.)

Nottingham Forest–Brighton 3–1
(Gross 45+3. – öngól, Danilo 68., Gibbs-White 90+1. – 11-esből, ill. Buonanotte 37.)
Chelsea–Brentford 0–2(Azpilicueta 37. – öngól, Mbeumo 78.)
West Ham United–Liverpool 1–2(Paquetá 12., ill. Gakpo 18., Matip 67.)

Manchester City–Arsenal 4–1 (De Bruyne 7., 54., Stones 45+1., Haaland 90+5., ill. Holding 86.)

20. Southampton33662127–57–3024

Máris PL-legendák (a legtöbb gólpassz egy játékosnak a PL-ben: 24, Kane Szonnak)

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Az ötös jobb sarka elől a bal felső mellé bólintja Casemiro Martial bal oldali beadását.

90. perc Martial bal oldali beadását kifejeli Tanganga. Korner, veszélytelen.

Négy perc a ráadás.

Szon az előző négy hazai bajnokiján mindig betalált.

87. perc Szon le, Japhet Tanganga be. Csatár helyett bekk.

86. perc Martial belerúg Romeróba, majd lekönyökli Kulusevskit, és még el is lőtte a labdát az ötös bal sarka elől. De pontatlan. Kane vádlija begörcsölt, ápolás a pályán.

84. perc Rashford a léc fölé lő jobbal 16-ról, Fernandes passzával.

79. PERC SZON HUNG MIN ezt már nem rontja el, Kane sokadik jó passzát az ötös bal sarkáról jobbal a bal, azaz a túlsó alsóba rúgja. 2–2!

76. perc Arnaut Danjouma Porrót, Perisicet Ben Davies váltja.

75. perc Kane 21-ről ölön találja a labdával De Geát.

71. perc Wan Bissaka és Antony le, Tyrell Malacia és Wout Weghorst be.

71. perc Fernandes balról jobbal a túlsó sarokba lőne, 11-ről, de véd Forster.

70. perc Skipp csodás becsúszással szereli az ötös előtt a már lőni akaró Rashfordot!

69. perc MELLÉ, Perisic bal oldali beadását hat méterről a bal felső mellé fejeli Dier!

67. perc De Gea kikapja a jobb alsó elől a Kane kitűnő passzával meginduló Kulusevski kissé jobbról, hét méterről jövő lövését. Kirúgás.

65. perc Kane jobbról jobbal remekül ad be, az ötös bal sarkáról jobbal Szon a bal sarok mellé töri a labdát!

63. perc
Höjbjerg jobbal 17-ről a kapus ölébe lő.

61. perc Dejan Kulusevski be, Richarlisonnak nem ment ma. Eriksent Fred, Sanchót Anthony Martial váltja.

60. perc Höjbjerg jobbal a jobb alsó mellé lő 18-ról, kissé balról.

59. perc Viktor Lindelöf lerántja Kane-t, sárga lap.

57. perc Eriksen remek passza után Fernandes jobbal hatról a lécre lő, a kipattanót kapura fejeli Wan Bissaka, aki nyolcról a jobb sarokba fejelne csuka mozdulattal, de vetődve véd Forster.

56. PERC PEDRO PORRO SZÉPÍT! Kissé jobbról, 15-ről jobbal a bal felső sarokba lő! Előtte Perisic adott be balról, Richarlison elesett, Dalot rossz helyre szabadít fel, Kane hétméteres lövését blokkolta a bevetődő Lindelöf, aztán a kipattanót megszerző spanyol nagy gólt lőtt. 1–2!

50. perc Höjbjerg jobbal 27-ről a bal sarok mellé lő.

48. perc Perisic beadását Porro tízről Kane-be rúgja, az angol beadja jobbról a labdát, Lindelöföt ellökik, de tovább, Perisic beadja balról, De Gea elesik, Lenglet két méterről a kapu tetejére fejeli a labdát. Amely érintette a lécet is.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Spurs a legutóbbi 21 PL-beli hazai meccséből mindössze hármat nyert meg a United ellen (hét iksszel), és ezek a győzelmek zsinórban 2016 áprilisa és 2018 januárja között születtek.

Nem szeretik a tulajt most... (Fotó: AFP)

Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Porro középtávoli lövése kapuscsemege.

Mason magában motyog. Abszolúte érthető.

44. PERC ITT A BÜNTETÉS, a Fernandes indította MARCUS RASHFORD simán elmegy Dier mellett, és jobbal a léc alá lő kissé balról, nyolc méterről. 0–2!

43. perc
Kane passzát az ötös bal sarka elől ballal kapura teszi nagy helyzetben Perisic... De Gea véd, éppen őt találta el a labda.

42. perc Aaron Wan Bissaka kap sárga lapot Richarlison megrúgásáért.

41. perc Pierre-Emile Höjbjerg felrúgja Fernandest a 16-os előtt, sárga lap. Eriksen 22-ről a léc fölé lővi.

41. perc Eriksen passzát Rashford balról 11-ről kapura teszi, jobbra vetődve véd azonban Forster.

40. perc Balról hatról, éles szögből ballal kapura lő Skipp visszapassza után Kane, mellé... bedobás.

39. perc BRAVÚR! Kissé jobbról, ötről jobbal kapásból kapura lő Rashford, elévetődik bátran Forster. Sancho bal oldali beadását elmérte középen Lenglet.

A drukkerek erőst csábítják

38. perc Hatalmas iram, mezőnyharc.

31. perc Perisic kiharcol egy szögletet, Porro beadása most rossz. Szakad az eső egyébként.

A Tottenham legutóbbi négy Premier League-mérkőzését elveszítette az MU ellen, legutóbb 2001 szeptembere és 2004 szeptembere között volt hosszabb vesztes sorozata ellene (7).

Kedvenc ellenfél. A Manchester United 39 meccset nyert meg a Premier League-ben a Tottenham ellen – egyetlen másik csapat sem nyert többször.

28. perc A bal oldali, jobblábas Porro-szöglet után kapura fejel az ötös rövid sarka elől Perisic, De Gea hatalmasat védve kiüti a labdát a léc alól. Robinzonáddal.

28. perc Richarlison nem lő az ötös bal sarka elől ballal, inkább középre ad, de pontatlanul, közbelép Casemiro.

25. perc Fernandes távoli ballábas lövését kitolja balra vetődve Forster, középre tartott, de szitált picit a labda.

22. perc Fernandes jobbal kapura lő az ötös jobb sarkáról, blokkol Romero.

Fekete lufik a pályán.

20. perc Fernandes lekönyökli Höjbjerget, de sárga lap nincs.

Sancho (balra) hamar betalált (Fotó: AFP)

20. perc Porro 22 méteres lövése nem az igazi, előtte a spanyol nagyot mentett hátul, amikor Wan Bissaka beadását rajta kívül mindenki elmérte.

18. perc HELYZETEK! Rashford remekül passzol ismét Sancho elé, aki 13-ról, kissé balról jobbal kapura lő, előbb Romero, aztán Lenglet veti be magát becsúszva a labda elé, utóbbiról a labda a léc alá pattanna... de ment a gólvonalon fejjel Perisic!

13. perc Szon passzát Richarlison az ötös bal sarka elől jobbal feladja a kapusnak.

12. perc Rashford jobbal a jobb alsó mellé lő egy 24 méterről, középről járó szabadrúgást, Forster biztosított, vetődnie sem kellett.

7. PERC VEZET AZ MU, a Rashford indította JADON SANCHO kissé balról, tizennégy méterről jobbal a bal alsóba lő! Három védő közül... 0–1!

3. perc Rashford megindul Casemiro emelésével, de les.

2. perc Antony bedob egy rossz cselt, Richarlison meg kirúgja a labdát meglepetésében az oldalvonalon túlra.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek vörös mezben és fehér nadrágban.

A vidéki kínai gyerekeket segíti ma a hazaiak

Nincs elég baja az MU-nak, lesérült Maguire is. A hazaiaktól nem épült fel végül Lloris.

(AFP)
(AFP)

Egy kis örökmérleg: 199 mérkőzés, 53 londoni és 96 manchesteri sikerrel, 258, ill. 317 rúgott góllal.