A Manchester City lefutballozta az Arsenalt a „bajnoki döntőben”

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2023.04.26. 20:45
Két gól, egy gólpassz – <strong>Kevin De Bruyne</strong> a mérkőzés hőse! (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 4–1-re legyőzte az Arsenalt az Etihad Stadionban az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának rangadóján, szerdán, ezzel pedig nagy lépést tett a címvédés felé.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
MANCHESTER CITY–ARSENAL 4–1(2–0)
Manchester,
Etihad Stadion. Vezette: Oliver
Man. City: Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Akanji – Gündogan (Mahrez, 72.), Rodri, De Bruyne (Álvarez, 80.) – B. Silva, Haaland, Grealish (Foden, 87.). Menedzser: Pep Guardiola
Arsenal: Ramsdale – B. White, Holding, Gabriel, Zincsenko – Ödegaard (Smith Rowe, 72.), Partey, G. Xhaka (Jorginho, 60.) – Saka (Nelson, 80.), Jesus (Nketiah, 81.), Martinelli (Trossard, 60.). Menedzser: Mikel Arteta
Gólszerző: De Bruyne (7., 54.), Stones (45+1.), Haaland (90+5.), ill. Holding (86.)

A Manchester City kezdte aktívabban a mérkőzést, már az első percekben veszélyes támadásokat vezetett, Aaron Ramsdale-nek kétszer is kézzel kellett labdába érnie. A 7. percben Erling Haaland megtartott egy felívelt labdát, majd Kevin De Bruynének passzolt, aki remek szóló végén a tizenhatoson kívülről kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).

Az Arsenalnál hiába volt többet a labda, a kapura egyáltalán nem volt veszélyes. A félidő közepétől pedig Pep Guardiola csapata magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, és egymás után alakította ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. Haaland kiugratása után ismét De Bruyne léphetett ki, de az észak-londoni védők még idejében visszazártak. Nem sokkal később aztán már a norvég klasszis is elkezdte célba venni a kaput, de vagy Ramsdale állta a sarat, vagy pedig ő volt pontatlan. A 28. és a 41. perc között próbálkozott négyszer, ebből három lövésénél is felkaphattuk a fejünket.

A City hatalmas fölényben játszott, és az első félidő ráadásában egy oldalszabadrúgás után megduplázta az előnyét: De Bruyne beadására John Stones érkezett remek ütemben, s visszafejelte a labdát a hosszú sarokba. A gólt először les címén nem adták meg, viszont a VAR-vizsgálat után Michael Oliver a középkör irányába mutatott (2–0).

A szünet után sem vettek vissza a hazaiak, Haaland azonban meg volt átkozva, mert az ötödik helyzetét – amely egyben ziccer volt – sem tudta gólra váltani, de dicsérjük meg azért Ramsdale kapust, aki meccsben tartotta csapatát. Egy perccel később viszont így is eldőlt a mérkőzés: egy elpasszolt labda után Haalandhoz került a labda, ő De Bruynéhez játszott, a belga támadó középpályás pedig okosan lőtt a hosszúba. Két gól, egy gólpassz – világklasszis teljesítmény (3–0)!

A City háromgólos előnye birtokában visszavett, és nem végezte ki az Arsenalt, amelynek a hajrában Rob Holding révén a szépítés azért összejött (3–1).

Hogy teljes legyen a hazaiak öröme, a ráadás utolsó percében Haaland végre betalált, így ő állította be a 4–1-es végeredményt.

HAALAND MÁR 33 GÓLNÁL JÁR A PREMIER LEAGUE MOSTANI KIÍRÁSÁBAN, AMI REKORDNAK SZÁMÍT A 38 FORDULÓBÓL ÁLLÓ PL-IDÉNYÉKET TEKINTVE! ÉS VAN MÉG HÁTRA NEKI HÉT FORDULÓ!

Győzelmével a Manchester City két pontra feljött az Arsenalra, ám vesztett pontok tekintetében már néggyel megy az „ágyúsok” előtt.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK A FORDULÓBÓL
Nottingham Forest–Brighton 3–1
(Gross 45+3. – öngól, Danilo 68., Gibbs-White 90+1. – 11-esből, ill. Buonanotte 37.)
Chelsea–Brentford 0–2 (Azpilicueta 37. – öngól, Mbeumo 78.)
West Ham United–Liverpool 1–2 (Paquetá 12., ill. Gakpo 18., Matip 67.)

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 2–0 (J. Andersen 3. – öngól, R. Neves 94. – 11-esből)
Aston Villa–Fulham 1–0 (Mings 21.)
Leeds United–Leicester City 1–1 (Sinisterra 20., ill. Vardy 80.)

CSÜTÖRTÖKÖN
20.45: Everton–Newcastle United (Tv: Match4)
20.45: Southampton–Bournemouth
21.15: Tottenham–Manchester United (Tv: Spíler1)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 4–1-RE NYERT A MANCHESTER CITY!

Haalandnak csak összejött a végén a gól!

90+5. PERC: GÓL – HAALANDNAK CSAK ÖSSZEJÖTT! 4–1

90. perc: 5 perc a ráadás.

88. perc: Rodri kapott sárga lapot.

87. perc: Grealish le, Foden be.

Holding elé került a labda a tizenhatoson belül, aki a kapuba helyezett.

87. PERC: GÓL – SZÉPÍT AZ ARSENAL! 3–1

86. perc: Trossard szögletét könnyedén hatástalanították a hazaiak.

80-81. perc: Saka és Jesus le, Nelson és Nketiah be.

80. perc: De Bruyne le, Álvarez be.

80. perc: Saka a hosszút célozta, de nem találta el a kaput.

78. perc: Jó pozícióból rúghat szabadrúgást az Arsenal.

76. perc: Partey sem úszta meg lap nélkül az esetet.

75. perc: Grealish „sárgult be.

72. perc: Ödegaarad le, Smith Rowe be.

72. perc: Gündogan le, Mahrez be.

65. perc: Írnunk sem kell, de gondolhatják, milyen remek most a hangulat az Etihadban.

60. perc: Martinelli és Xhaka le, Trossard és Jorginho be.

58. perc: A sarokrúgás után lökés miatt a hazaiak jöhetnek szabadrúgással.

57. perc: Ödegaarad oldalszabadrúgása után veszélyeztetett az Arsenal, de nincs kaput eltaláló lövés. Van viszont egy szöglet!

Egy elpasszolt labda után Haalandhoz került a labda, aki De Bruynének passzolt, a belga támadó középpályás pedig okosan lőtt a hosszúba.

54. PERC: GÓL – DE BRUYNE DUPLÁJÁVAL MÁR 3–0!

53. perc: Haaland léphetett ki ziccerben, de ezúttal is Ramsdale nyerte kettejük csatáját! Az eddigi legnagyobb Haaland-helyzetet láthattuk!

52. perc: Walker zárta ki szépen Zincsenkót, így a City jöhet kirúgással.

49. perc: Egy kisebb kavarodás után kivágták a labdát az „ágyúsok”.

49. perc: Jöhet az első City-szöglet.

48. perc: Egy kaput eltaláló Arsenal-kísérlet, de Edersonnak nem okozott gondot megfognia a labdát.

A szünetben nem volt csere.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+6. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 2–0

45+5. perc: Dias az odarúgásáért meg is kapta a sárga lapját.

45+4. perc: Kisebb csetepaté a szögletszázlónál.

45+3. PERC: NEM MARAD AZ 1–0! STONES NEM LESRŐL INDULT! 2–0

45+2. perc: Marad az 1–0? A VAR vizsgálja a lest!

45+1. perc: De Bruyne beadását Stones bólintotta a kapuba, de lesről indult, így nem érvényes a gól. Marad az 1–0!

45. perc: 2 perc a ráadás.

45. perc: Jó helyről járhat City-szabadrúgás.

43. perc: Saka beadását Ederson ütötte ki, az ismétlés pedig mindenkinek túl magas volt.

42. perc: Jöhet egy Arsenal-szöglet.

41. perc: Imsét Haaland került helyzetbe, de Ramsdale ezúttal is védett.

39. perc: Holding védekezett remekül, jutalma egy kirúgás.

36. perc: Egy újabb gyors ellenakciót vezethettek a hazaiak, amelynek végén Haaland lőtt, de nem találta el a kaput. Centiken múlott!

35. perc: Partey kb 20-ról próbálta eltekerni a labdát, de pontatlan volt.

32. perc: Haaland próbálkozását ismét Ramsdale-nek kellett hárítania. A norvég sztár ezúttal éles szögből vette célba a kaput.

28. perc: Haaland bolondította meg a védőket, talán passzolhatott is volna, de a lövést választotta. Ramsdale bravúrral védett!

26. perc: Haaland passzából ismét De Bruyne léphetett ki, de a belga klasszist utolérték a védők, lövését pedig blokkolni tudták. Nagy gólszerzési lehetőség volt!

24. perc: Az Arsenal szabadrúgása után nem alakult ki veszély. Jöhet Ederson.

22. perc: Bernardo Silva gyengécske, de pattogó lövését könnyedén fogta Ramsdale.

20. perc: Az elmúlt percekben a manchesteri játékosok adogattak, keresték a rést az észak-londoni pajzson.

16. perc: Akanji volt túl erőszakos, a vendégek jöhetnek.

15. perc: Hiába van 66 százalékban a labda az Arsenalnál, eddig csak a City lőtt kapura, abból pedig gól is lett.

11. perc: Ezúttal De Bruyne ugratta volna ke Haalandot, de pontatlan volt a passza.

10. perc: Fantasztikus a hangulat az Etihadban!

Haaland megtartotta a felívelt labdát, majd De Bruynének passzolt, aki egy remek szóló végén a tizenhatoson kívülről lőtte ki a bal alsó sarkot.

7. PERC: GÓL – KEVIN DE BRUYNE TALÁLATÁVAL ELŐNYBEN A MAN. CITY! 1–0

3. perc: Ramsdale kivetődött, de nem tudta megfogni a labdát. A kapus fellélegezhet, mert utána a City oldaláról szabálytalankodtak.

2. perc: Ramsdale kezében a labda, a manchesteriek kezezés miatt büntetőt reklamáltak.

MARTIN ÖDEGAARD A 100. MÉRKŐZÉSÉT JÁTSZA AZ ARSENAL SZÍNEIBEN

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat a hagyományos színösszeállításában látható: a Manchester City világoskékben, az Arsenal vörösben.

A MANCHESTER CITY KEZDŐJE

AZ ARSENAL KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Ma rendezik meg azt a mérkőzést Angliában, amelyet világszerte tűkön ülve vártak. Apró szépséghibája az időpontnak, hogy a Manchester City és az Arsenal összecsapásával egyidőben játszik a Chelsea és a Liverpool is, így ezen szárcsapatok szurkolói valószínűleg nem a csúcsrangadót fogják figyelemmel kísérni.

Az Arsenal előnye öt pontra csökkent, Mikel Arteta együttese már három forduló óta nyeretlen. A Liverpool és a West Ham United ellen is kétgólos előnyt herdált el a csapat, a sereghajtó Southampton ellen pedig ugyan odahaza kétgólos hátrányból megmentett egy pontot, de azon a meccsen mindenki győzelemmel számolt. A két elhullajtott pont pedig azt jelenti, hogy a mai meccsen a döntetlen a Manchester Citynek kedvezve, míg egy manchesteri győzelem könnyen lehet, hogy eldöntené a bajnoki cím sorsát, még úgy is, hogy a forduló végén biztosan az „ágyúsok” lesznek az élen. Az Arsenalnak ráadásul nagyon kemény a sorsolása, hiszen sorrendben játszik még a Chelsea-vel, a Newcastle Uniteddel és a Brighton & Hove Albionnal is.

„Tudjuk, hogy borzalmasan nehéz feladat vár ránk az Etihadban, de nem, nem ez a meccs dönt majd a bajnoki cím sorsáról. Továbbra is hiszünk magunkban. A Southampton elleni döntetlent követően láttam a játékosaim reakcióját, megvédték egymást, mutatták, hogy mentálisan rendben vannak. Szerdán tökéletes meccset kell játszanunk, de az idény ezen szakaszában ez minden egyes mérkőzésre igaz”idézte a BBC Mikel Artetát.

Az Arsenal az elmúlt tíz évben nem győzni járt Manchester kék felére a bajnokságban.

Az észak-londoniakkal ellentétben a Manchester City parádés formában van, azt is mondhatjuk, hogy az idény végére teljesedett ki a gárda. Pep Guardiola csapata három fronton is áll még, a Bajnokok Ligájában elődöntőt játszik a címvédő Real Madriddal, az FA-kupa döntőjében pedig a városi rivális Manchester Uniteddel csap össze.

Erling Haalandék az elmúlt 12 tétmeccsükből 11-et is megnyertek, egyedül a Bayern München otthonában ikszeltek, de a továbbjutás szempontjából nem volt jelentősége az eredménynek. Az együttes legutóbb még a Tottenham Hotspur ellen szenvedett vereséget február elején, valamint az elmúlt nyolc mérkőzésen hétszer is legalább három gólt szerzett. A PL-ben 15 találkozóból 13-at is megnyert (egy 1–1-es döntetlen az Everton ellen és november 12-én egy 2–1-es vereség a Brentford ellen).

A két gárda a mostani idényben eddig kétszer találkozott: az FA-kupában odahaza 1–0-ra, a bajnokságban idegenben 3–1-re nyert a City. Most kapaszkodjanak meg, ugyanis az Arsenal eddig még egyszer sem győzte le Guardiola alakulatát a bajnokságban (12 vereség és csupán egy döntetlen a mérleg). Artetáéknak viszont ma muszáj lenne nyerniük.

Mindkét csapatnak van egy meghatározó sérültje a védelemből: a manchesterieknél Nathan Aké, az észak-londoniaknál William Saliba nem áll a menedzserek rendelkezésére. Az Arsenalnál Tomijaszu Takehiro és Mohamed el-Neni sem fog játszani.

EMLÉKEZETES PILLANATOK AZ ELMÚLT ÉVEKBŐL A BAJNOKI CÍMÉRT KÜZDŐ CSAPATOKTÓL

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MANCHESTER CITY–ARSENAL LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!