PL: otthon kapott ki a City; a Brighton 0–2-ről állt fel a Pool ellen

Cs. B.Cs. B.
2021.10.30. 18:06
Guardiola nem lehetett elégedett a City teljesítményével (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City emberhátrányban szenvedett 2–0-s vereséget a Crystal Palace-tól, míg a Liverpool hiába vezetett két góllal a Brighton ellen, a vendégek 2–2-re mentettek az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában.

Nagyszerű formában futballozik ebben az idényben a Liverpool. Gólerősségét a Brighton ellen is bizonyította, amely 9 forduló alatt mindössze kilenc kapott góllal állt a tabella 6. helyén – Jordan Henderson gyönyörű tekerése révén a „vörösök” már a 4. percben megszerezték a vezetést. Sadio Mané még az első félidőben duplázhatott volna, ám a játékvezető annullálta az egyik találatát. A játékrész csattanóját Enock Mwepu káprázatos találata szolgáltatta, amivel szépítettek a „sirályok”.

Elbízhatták magukat a liverpooliak, hiszen a Brightonnak bátran futballozva a döntetlen kiharcolása is összejött a második félidőben.

Az angol Ligakupából szerdán tizenegyesekkel búcsúzó Manchester City finoman szólva sem kezdett jól a Crystal Palace ellen. A vendégeknek Wilfried Zaha szerzett vezetést – immár 50 PL-gólnál jár – Aymeric Laporte labdaeladása után.

Nem ez volt élete legjobb meccse a City spanyol védőjének, hiszen bakija után az első félidő végén kiállította a játékvezető, mert utolsó emberként lerántotta a kiugrani készülő Zahát. Hazai bajnokin legutóbb 2019 októberében kerültek emberhátrányba a manchesteriek, akkor az Aston Villa ellen kapott piros lapot Fernandinho. A kegyelemdöfést Conor Gallagher adta meg a hazaiaknak (2–0).

Alaposan bekezdett a Burnley is a Brentford ellen: a Poolhoz hasonlóan a negyedik percben vezetést szerzett, majd Maxwell Cornet első találatát ugyan még érvénytelenítette a VAR, de a korábban a Ferencvárosnál is megforduló Matthew Lowton gólja már szabályos volt. A Lyontól idén nyáron érkező Cornet nem szomorkodott sokáig, mivel még az első félidőben sikerült szabályos keretek között is gólt jegyeznie. Az újoncnak a második félidőben már csak a szépítés jött össze.

A Chelsea hiába nyomott (75 százalékos labdabirtoklás, hat kapura lövés az első félidőben) a Newcastle ellen, sokáig úgy tűnt, egyszerűen nem tud a mai napon gólt szerezni. Végül a jobb oldali szárnyvédő, Reece James állt csapata élére: duplájával és Jorginho tizenegyesével 3–0-ra nyertek a londoni kékek.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ

Burnley–Brentford 3–1 (C. Wood 4., Lowton 32., Cornet 35., ill. Goddosz 79.)
Liverpool–Brighton 2–2 (J. Henderson 4., Mané 24., ill. Mwepu 41., Trossard 65.)
Manchester City–Crystal Palace 0–2 (Zaha 6., Gallagher 88.)
Newcastle United–Chelsea 0–3 (R. James 65., 77., Jorginho 79. – 11-esből)
Watford–Southampton 0–1 (Ché Adams 20.)