PL: Szon duplájával nyert a Spurs; a Chelsea kikapott az Evertontól

2022.05.01. 16:59
Szon Hung Min már 19 gólnál jár ebben a PL-idényben (Fotó: Getty Images)
A Chelsea 1–0-ra kikapott a bennmaradásért küzdő Evertontól, míg a Tottenham 3–1-re legyőzte a Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának vasárnapi játéknapján.

EVERTON–CHELSEA

A Chelsea tabellán elfoglalt harmadik pozíciója betonbiztosnak tűnik, Frank Lampard Evertonja azonban közel áll a kieséshez, így egyértelműen utóbbinak volt fontosabb ez a meccs. Ahogyan arra számítani lehetett, a londoniak játszottak mezőnyfölényben, nagyobb helyzetei azonban a liverpooli csapatnak voltak.

A második félidő elején aztán hatalmas hibát vétett a rutinos César Azpilicueta, Richarlison pedig élt a lehetőséggel, s gólra váltotta a ziccerét. Az Everton a vezetés megszerzése után is tudott még veszélyeztetni, de ekkor már erőteljesen dominált a Chelsea, és az volt a kérdés, hogy Jordan Pickford bravúrjai kitartanak-e a meccs végéig. Utóbbira végül az lett a válasz, hogy igen, így az Everton rendkívül fontos három pontot gyűjtött be a bennmaradás szempontjából. 1–0

A GYŐZTES GÓL ITT!

TOTTENHAM–LEICESTER CITY

Nem volt kérdés. A Spurs továbbra is a BL-indulást érő negyedik hely eléréséért küzd, s bár múlt héten botlott a Brentford ellen, ezúttal könnyedén felülmúlta a csütörtökön még Európa-konferencialiga-meccset játszó Leicestert. A Tottenham Szon Hung Min szöglete után Harry Kane fejesével jutott előnyhöz a 22. percben, majd a második félidő közepén Szon is betalált, ezzel gyakorlatilag megpecsételve a vendégek sorsát.

Az elképesztő formát mutató Szon aztán a 79. percben ismét eredményes volt (3–0), ezzel megszerezte 19. bajnoki gólját ebben az idényben (a listát Mohamed Szalah vezeti, neki 22 találata van). Bár ez a lényegen már nem változtatott, a 91. percben a Leicester végül szépített, így kétgólos különbséggel ért véget a meccs. 3–1

SZON ELSŐ GÓLJA ITT!

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Everton–Chelsea 1–0 (Richarlison 47.)
Tottenham–Leicester City 3–1 (Kane 22., Szon Hung Min 60., 79., ill. Iheanacho 90+1.)
West Ham United–Arsenal 1–2 (Bowen 45., ill. Holding 38., Gabriel 54.)

HÉTFŐN
21.00:
Manchester United–Brentford (Tv: Digi Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Leeds United–Manchester City 0–4
(Rodri 13., Aké 54., Gabriel Jesus 78., Fernandinho 90+3.)
Aston Villa–Norwich City 2–0
(Watkins 41., Ings 90+3.)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 9., ill. Eze 60., Zaha 90+2.)
Watford–Burnley 1–2 (Tarkowski 8. – öngól, ill. Cork 83., Brownhill 86.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mac Allister 42. – 11-esből, Trossard, Bissouma 86.)

Newcastle United–Liverpool 0–1