PL: búcsúzott az élvonaltól a Norwich City; győzött a Brighton

Cs. B.Cs. B.
2022.04.30. 18:01
Az Aston Villától elszenvedett vereséggel biztossá vált, hogy a Norwich City kiesett (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában az Aston Villa a Norwich Cityt – amely így búcsúzott az élvonaltól –, a Burnley a Watfordot, a Brighton a Wolverhamptont, a Crystal Palace pedig a Southamptont győzte le.

Ritkán fordul elő – legutóbb 2020 novemberében, Jamie Vardyval esett meg a Premier League-ben –, amikor egy játékos egyazon mérkőzésen ront, majd később értékesít egy tizenegyest. Szombaton a Brighton középpályása, Alexis Mac Allister egy félidő alatt hozott össze hasonlót: a 33. percben hibázott, de a 42. percben higgadt maradt és betalált. Ezután nemhogy az egyenlítés nem jött össze a Wolverhamtponnak, a második játékrészben még két gólt kapott, így hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett.

A Southampton korán vezetést szerzett, de előnyét nem tudta megtartani, sőt, Wilfried Zaha utolsó percekben esett találatával 2–1-re kikapott a Crystal Palace-től.

Az Aston Villa 2–0-ra legyőzte a Norwich Cityt, s ezzel eldőlt, hogy a „kanárik” egy idény után búcsúztak az élvonaltól – hátrányuk 13 pont a még bennmaradást érő, 17. helyen álló Leeds Uniteddel szemben, ennyit pedig a hátralévő négy mérkőzésükön már nem tudnak szerezni.

Nagyon közel került a kieséshez a sorozatban ötödször pont nélkül maradó, ugyancsak tavaly nyáron feljutott Watford, amely a közvetlen rivális Burnleytől otthon kapott ki 2–1-re úgy, hogy a 82. percben még 1–0-s előnyben volt. Roy Hodgson csapatának hátránya 12 pont a Leedsszel szemben.

Egyre biztosabbnak tűnik, hogy a Burnley megmenekül a kieséstől: Sean Dyche távozása óta négy meccséből hármat megnyert, egyszer pedig ikszelt a West Hammel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Aston Villa–Norwich City 2–0
(Watkins 41., Ings 90+3.)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Oriol Romeu 9., ill. Eze 60., Zaha 90+2.)
Watford–Burnley 1–2 (Tarkowski 8. – öngól, ill. J. Cork 83., Brownhill 86.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mac Allister 42. – 11-esből, Trossard, Bissouma 86.)
Newcastle United–Liverpool 0–1