PL: a Man. City sem hibázott, simán legyőzte a Leedset

2022.04.30. 20:33
Simán győzött a Manchester City (Fotó: AFP)
Hiába helyezett némi nyomást a Newcastle Unitedet egy góllal legyőző Liverpool a Manchester Cityre, a címvédő nem hibázott, 4–0-ra legyőzte a Leeds Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában, és visszavette az első helyet a tabellán.

A 35. forduló előtt egy pont volt az előnye a Manchester Citynek a Liverpoollal szemben. A Liverpool előbb lépett pályára ebben a fordulóban, s nehezen ugyan, de sikerrel vette a Newcastle United jelentette akadályt. Az eredmény tudatában győzelmi kényszerben léptek pályára a manchesteriek a kiesés elől menekülő Leeds United otthonában.

Jobban kezdett a City, és Rodri fejes gólja révén már az első negyedóra végén vezetett (VIDEÓ ITT!). A látottaktól nem éppen elragadtatott hazai szurkolók mérgükben saját, illetve a manchesteri játékosokat is megdobálták az élőképhez kiosztott papírdarabokkal. Emiatt néhány percig állt is a játék.

Az első játékrészben már nem esett gól, de a City az 54. percben ismét egy pontrúgást követően volt eredményes: Nathan Aké a lefejelt labdát juttatta a kapuba. VIDEÓ ITT!

Az előző fordulóban négy gólt szerző Gabriel Jesus és az utolsó szó jogán, a tizenhatoson kívülről Fernandinho is beköszönt (4–0) – a Manchester City oda-vissza legyőzte a Leeds Unitedet. VIDEÓ ITT, ÉS ITT!

A KÉT BAJNOKESÉLYES HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEI
Man. City (83 pont) Liverpool (82 pont)
36. forduló Newcastle (o) Tottenham (o)
33. forduló (pótlás) Wolverhampton (i) Aston Villa (i)
37. forduló West Ham (i) Southampton (i)
38. forduló Aston Villa (o) Wolverhampton (o)

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Leeds United–Manchester City 0–4 (Rodri 13., Aké 54., Gabriel Jesus 78., Fernandinho 90+3.)
Aston Villa–Norwich City 2–0
(Watkins 41., Ings 90+3.)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 9., ill. Eze 60., Zaha 90+2.)
Watford–Burnley 1–2 (Tarkowski 8. – öngól, ill. J. Cork 83., Brownhill 86.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–3 (Mac Allister 42. – 11-esből, Trossard, Bissouma 86.)

Newcastle United–Liverpool 0–1