PL: ötgólos második félidőt nyert meg a Liverpool a Forest ellen

2023.04.22. 18:03
Jota (jobbra) a meccs hőse (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 3–2-re legyőzte a Nottingham Forestet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójának szombati játéknapján. Nyert továbbá a Leicester City a Wolverhampton Wanderers ellen, míg nem bírt egymással a Brentford és az Aston Villa, valamint a Crystal Palace és az Everton.

LIVERPOOL–FOREST

Hiába nyomott és birtokolta 86 százalékban a labdát a Pool, a vezetést nem tudta megszerezni az első félidőben. A fordulás után azonban rögtön sikerült neki, egy sarokrúgás után Fabinho adott fejjel gólpasszt Diogo Jotának, aki szintén a fejét használta a gólhoz (1–0).

Ekkor azt gondoltuk, innentől kezdve felborul a pálya, de nem így történt. Előbb Alissonnak kellett bemutatnia egy védést, majd gyors ellenakció végén az exliverpoolos Neco Williams megpattanó lövésével egyenlített a Nottingham. Andrew Robertsonon változtatott irányt a labda (1–1).

Nem sokáig volt iksz a meccs, ugyanis Diogo Jota az 55. percben duplázott (2–1).

Ekkor megint azt hihettük, hogy a Liverpool innen már könnyen behúzza a meccset, de újabb megpattanó lövés után ismét egalizált a Forest. Morgan Gibbs-White-ot ünnepelhették a társak (2–2).

A 70. percben aztán újabb oldalszabadrúgás után Mohamed Szalah révén harmadszor is előnybe kerültek a „vörösök” (3–2).

A 79. percben majdnem harmadszor is összejött az egyenlítés, a léc mentette meg a Liverpoolt.

Győzelmével Jürgen Klopp együttese három pontra megközelítette az Európa-liga-indulást jelentő ötödik helyen álló Spurst.

LEICESTER–WOLVES

A pocsék formában lévő „rókák” a „farkasok” ellen sem kezdtek jól. A 13. percben Youri Tielemans volt óvatlan, a vendégek labdaszerzése után Matheus Cunha lőtt a kapuba (0–1).

A Leicester a 37. percben egyenlíteni tudott, Kelechi Iheanacho értékesítette a José Sára befújt büntetőt (1–1).

Negyedórával a vége előtt a fordítás is összejött a hazaiaknak, Timothy Castagne volt eredményes (2–1).

A Leicester nyert, és elmozdult a kieső helyről.

A pazar formában lévő Aston Villa ezúttal nem tudott nyerni, sőt, örülhet a döntetlennek a Brentford otthonában, míg a szintén jó formában lévő Crystal Palace gól nélküli ikszet játszott az Evertonnal.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Brentford–Aston Villa 1–1 (Toney 65., ill. Douglas Luiz 87.)
Crystal Palace–Everton 0–0
Kiállítva: Holgate (80., Everton)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–1 (Iheanacho 37. – 11-esből, Castagne 75., ill. Cunha 13.)
Liverpool–Nottingham Forest 3–2 (Diogo Jota 47., 55., Szalah 70., ill. N. Williams 51., Gibbs-White 67.)
Korábban

Fulham–Leeds United 2–1 (H. Wilson 58., Pereira 72., ill. Palhinha 79. – öngól)

ANGOL FA-KUPA
ELŐDÖNTŐ
Manchester City–Sheffield United (II.) 3–0 (Mahrez 43., 61., 66. – az elsőt 11-esből)

VASÁRNAP

32. FORDULÓ

15.00:
AFC Bournemouth–West Ham United
15.00: Newcastle United–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)

ELŐDÖNTŐ
17.30:
Brighton & Hove Albion–Manchester United (Tv: Spíler1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK

32. FORDULÓ

Arsenal–Southampton 3–3 (Martinelli 20., Ödegaard 88., Saka 90., ill. Álcaraz 1., Walcott 14., Caleta-Car 66.)

1. Arsenal 32 23 6 3 77–34 +43 75
2. Manchester City 30 22 4 4 78–28 +50 70
3. Manchester United 30 18 5 7 46–37 +9 59
4. Newcastle 30 15 11 4 48–24 +24 56
5. Tottenham 31 16 5 10 57–45 +12 53
6. Aston Villa 32 15 6 11 45–41 +4 51
7. Liverpool 31 14 8 9 59–38 +21 50
8. Brighton & Hove Albion 29 14 7 8 54–37 +17 49