PL: őrült meccsen ikszelt a Newcastle vendégeként a Man. City

D. S. B.D. S. B.
2022.08.21. 19:32
A Manchester City fordulatos meccsen játszott döntetlent a Newcastle vendégeként (Fotó: AFP)
Fordulatos mérkőzésen a Newcastle United hátrányból lépett meg 3–1-re, mégis be kellett érnie egy ponttal a címvédő Manchester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában, hiszen a City néhány perc leforgása alatt visszajött a meccsbe – nyerni azonban nem tudott.

Nem kellett sokat várni az esélyesebb Manchester City első góljára a Newcastle vendégeként, hiszen Bernardo Silva beadását Ilkay Gündogan egy higgadt átvétel után lőtte a hazaiak kapujába az 5. percben.

A Man. Citynek meg voltak a helyzetei a különbség növelésére is, de Kevin de Bruyne kihagyott ziccere után a hazaiak egyenlítettek: egy bal oldali beadás utánMiguel Almirón estében, térddel juttatta a labdát a kapuba – az eset után Ederson kezezést reklamált, de a videobíró a házigazdának adott igazat. Aztán még a szünet előtt fordított is a Newcastle, egy kiugratás utánCallum Wilson lőtt a bal alsóba (2–1).

A második játékrészben meglepetésre növelte előnyét a vendéglátó:Kieran Trippier mesteri szabadrúgása után landolt a labda a jobb felsőben – a City kapusa tehetetlen volt (3–1).

Pep Guardiola együttese a kétgólos hátrány után még nagyobb erőket mozgósított a pontszerzésért, és ennek a 60. percben meg is lett az eredménye, szöglet után a hosszúról visszafejelt labda Erling Haaland elé került, aki habozás nélkül bombázott a kapuba (3–2). Két perccel később a norvég egyenlíthetett is volna De Bruyne mesteri kiugratása után, ziccerét Pope bravúrral, lábbal védte.

De nem kellett sokat várni a City egyenlítésére, hiszen a 64. percben a belga játékmester Bernardo Silvát hozta kihagyhatatlan helyzetbe (3–3).

A 73. percben úgy tűnt, emberhátrányba kerül a Newcastle United, amikor Trippier a félpályánál buktatta De Bruynét, s Jarred Gillett játékvezető egyből piros lappal kiállította az angol válogatott védőt, de a videobírózás után sárga lapra enyhült az ítélet.

A hajrára nagyon beszorult saját kapuja elé a Newcastle, de ki tudta húzni újabb kapott gól nélkül. A Manchester City a 3–3-as döntetlennel első pontjait hullajtotta el az új idényben.

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Newcastle–Manchester City 3–3
(Almirón 28., C. Wilson 39., Trippier 54., ill. Gündogan 5., Haaland 61., Bernardo Silva 64.)

Korábban
Leeds United–Chelsea 3–0
(Aaronson 33., Rodrigo 37., J. Harrison 69.)
Kiállítva: Koulibaly (85., Chelsea)
West Ham United–Brighton & Hove Albion 0–2 (Mac Allister 22. – 11-esből, Trossard 66.)

Szombaton játszották
Bournemouth–Arsenal 0–3
(Ödegaard 5., 11., Saliba 54.)
Crystal Palace–Aston Villa 3–1 (Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1 (Gray 88., ill. Br. Johnson 81.)
Fulham–Brentford 3–2 (Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2 (Maddison 54., ill. Ché Adams 68., 84.)
Tottenham–Wolverhampton 1–0 (Kane 64.)

1. Arsenal 3 3 9–2 +7 9
2. Manchester City 3 2 1 9–3 +6 7
3. Tottenham Hotspur 3 2 1 7–3 +4 7
Leeds United 3 2 1 7–3 +4 7
5. Brighton & Hove Albion 3 2 1 4–1 +3 7
6. Newcastle United 3 1 2 5–3 +2 5