PL: az Arsenal magabiztos játékkal zsebelte be a három pontot

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.08.20. 20:33
Megérdemelt, magabiztos londoni siker (Fotó: AFP)
A Premier League 3. fordulójában az Arsenal magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Bournemouth otthonában.

Nem a legjobban kezdett Mikel Arteta az Arsenal kispadján, de a vezetőség nem zavarta el, nem eresztette szélnek a fél keretet, hanem tudatosan építkezett, és ennek egyre jobban látszanak az eredményei.

A Bournemouth is ennek itta meg a levét, az első félidőben nemhogy nem lőtt az Arsenal kapujára, nem tudott egyetlen passzt sem összehozni az ellenfél 16-osán belül, ilyenre a PL-ben csak egyszer volt precedens: 2019 tavaszán a Bournemouth hozott össze ilyen gyalázatos mérleget, akkor a Manchester City ellen.

Igaz, a topligás építkezés nem olcsó dolog: a hatalmas mezőnymunkát végző Olekszandr Zincsenkót 35 millió euróért vették, az első gólt fantasztikus szólóval előkészítő Gabriel Jesust 52.2 millió euróért, az első félidőben duplázó Martin Ödegaardért a Real Madrid összesen 37 millió eurót számlázott, a második félidőben nagyon szép gólt lövő William Salibát három éve 30 millióért szerezték meg – és ez volt a harmadik mérkőzése a londoni csapatban...

A második gólt Ben White beadása előzte meg, a védőért 58.5 millió eurót kapott a Brighton.

Régen duplázott már

Esélye sem volt a szépítésre a hazaiaknak. Gabriel Martinelli kihagyott egy helyzetet, Gabriel Jesus hiába talált a kapuba, elvette tőle a gólt a VAR. A hajrában a hazaiak éke, Kieffer Moore fejelt a bal felső mellé, de Aaron Ramsdale a biztonság kedvéért kitolta a labdát szögletre hatalmas vetődés végén.

Gabriel Jesus és a csereként pályára lépő Eddie Nketiah is hibázott ziccerben, a másik oldalon Ramsdale kesztyűi között eltűnt egy újabb Moore-fejes – de ezek már nem osztottak, nem szoroztak.

Egyre jobb az Arteta és a 2019-ben érkező sportigazgató, Edú Gaspar által összehozott új Arsenal, de azt se feledjük, hogy messze a Bournemouth kerete a leggyengébb a PL-ben. 0–3

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Bournemouth–Arsenal 0–3
(Ödegaard 5., 11., Saliba 54.)
Korábban

Crystal Palace–Aston Villa 3–1 (Zaha 7., 68., Mateta 71., ill. Watkins 5.)
Everton–Nottingham 1–1
(Gray 88., ill. Br. Johnson 81.)
Fulham–Brentford 3–2 (Reid 1., Palhinha 20., A. Mitrovics 90., ill. Nörgaard 44., Toney 71.)
Leicester City–Southampton 1–2