PL: megszakadt Lukaku rossz sorozata, fordított a Chelsea

B. A.B. A.
2021.12.26. 20:26
Romelu Lukaku góljával került előnybe a Chelsea (Fotó: AFP)
A Chelsea 3–1-re legyőzte az Aston Villát az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) karácsonyi játéknapján, a Boxing Dayen.

A legutóbbi két bajnokiján döntetlent játszó Chelsea győzelmi kényszerben lépett pályára a Villa Parkban: a Leicester Cityt gólokban gazdag mérkőzésen felülmúló Manchester City kilenc pontra növelte előnyét az élen Thomas Tuchel csapata előtt, amely egyre inkább leszakadni látszott az elmúlt hetekben.

Steven Gerrard együttese jól kezdte a meccset, és a 28. percben némi szerencsével megszerezte a vezetést: egy balról érkező beadásba Reece James tette bele rosszul a fejét, a labda Édouard Mendyt becsapva a kapuba hullott (1–0).

Sokáig nem örülhettek a hazaiak, Matty Cash rossz becsúszása után tizenegyeshez jutott a Chelsea, Jorginho pedig nem hibázott (1–1).

A szünet után beállt az előző három összecsapást sérülés miatt kihagyó Romelu Lukaku, és végül ez bizonyult Tuchel nyerő húzásának: a belga támadó az 56. percben Callum Hudson-Odoi beadása után fejelt a bal alsó sarokba (1–2). Lukaku szeptember 11. után volt ismét eredményes a Premier League-ben – érdekesség, hogy szintén kedvenc ellenfele, az Aston Villa ellen: akkor duplázott a 3–0-ra megnyert mérkőzésen, míg összesen tíz meccsen kilenc találatnál jár.

A folytatásban Mason Mount könnyedén lezárhatta volna a meccset, ám óriási helyzetben, a majdhogynem üres kapu mellé lőtt. A Chelsea a hajrában így is megszerezte a harmadik gólt, Lukaku harcolt ki egy újabb tizenegyest, Jorginho pedig ezúttal sem hibázott (1–3). Az olasz középpályás tíz büntetőt értékesített 2021-ben, ez a legtöbb a Premier League történelmében egy adott esztendőt nézve (Matt Le Tissier 1994-ben, Steven Gerrard 2014-ben lőtt be kilenc tizenegyest).

A „kékek” pontszámban beérték az eggyel kevesebbet játszó Liverpoolt, és tartják a hatpontos hátrányt a Manchester City mögött.

A Boxing Day záró meccsén a Brighton 2–0-ra nyert a Brentford ellen – a hazaiak főleg az első félidő második felében futballoztak jól, a gólok is ekkor jöttek. A második játékrész leginkább Robert Sánchez bravúrjairól marad emlékezetes, aki hat védéssel zárta a meccset, úgy, hogy mind a hatra a második félidőben volt szükség.

Graham Potter együttese szeptember 19-e, az 5. forduló óta először nyert bajnokit.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Brighton–Brentford 2–0 (Trossard 34., Maupay 42.)
Aston Villa–Chelsea 1–3 (R. James 28. – öngól, ill. Jorginho 34., 90+3. – mindkettőt 11-esből, Lukaku 56.)
Korábban
Manchester City–Leicester 6–3 (De Bruyne 5., Mahrez 14. – 11-esből, Gündogan 21., Sterling 25., 87. – előbbi 11-esből, Laporte 69., ill. Maddison 55., Lookman 59., Iheanacho 66.)
Norwich–Arsenal 0–5 (Saka 6., 67., Tierney 44., Lacazette 84. – 11-esből, Smith Rowe 90+1.)
Tottenham–Crystal Palace 3–0 (Kane 32., Lucas Moura 34., Szon 74.)
Kiállítva: Zaha (Crystal Palace, 37.)
West Ham United–Southampton 2–3 (Antonio 49., Benrahma 65., ill. Elyounoussi 8., Ward-Prowse 61. – 11-esből, Bednarek 70.)