PL: megérte becserélni Haalandot, a 95. percben győztes gólt lőtt

2022.11.05. 18:05
Erling Haland ennél a gólnál még korán ünnepelt, de végül csak-csak ő döntötte el a meccset (Fotó: AFP)
A Manchester City hosszú időn át emberhátrányban játszott, de Erling Haaland 95. percben értékesített tizenegyesével 2–1-re így is legyőzte vendégét, a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának szombati játéknapján. A délutáni program legnagyobb csatáját a Leeds United nyerte meg, 1–3-ról fordítva az AFC Bournemouth ellen. Sokgólos meccset húzott be hajrágóllal a Brighton, míg a Nottingham és a Brentford csatája 2–2-re végződött.

MANCHESTER CITY–FULHAM 2–1

A sorozatban a harmadik bajnokiját megnyerni igyekvő Manchester City a 17. percben megszerezte a vezetést: Ilkay Gündogan kiugratásából Julián Álvarez a léc alá bombázott. VIDEÓ ITT!

A játékrész derekán porszem került a hazai gépezetbe: Joao Cancelo felborította a gólhelyzetben kiugró Harry Wilsont, amit nemcsak tizenegyessel, hanem piros lappal is megtorolt a játékvezető – a büntetőt Andreas Pereira higgadtan gólra váltotta. VIDEÓ ITT!

A Fulhamnek a tizenegyes volt az egyetlen kapura lövése az első félidőben, és hiába a létszámfölény, a szünet után sem változott jelentősen a játék képe. Jobbára a City támadott, a 64. perctől immár Erling Haalanddal a soraiban. A norvég csatár nem sokkal a becserélése után fejelt is egy gólt, ám a VAR-szoba lest jelzett – a hazaiaknak ez már a második lesgóljuk volt a meccsen.

A folytatásban mindkét oldal vezetett ígéretes támadást, pörgött a játék, de újabb gól nem született – egészen a 95. percig: Antonee Robinson eltalálta Kevin De Bruyne bokáját a tizenhatoson belül, a belga rutinosan óriásit esett, jött a büntető, amelyet Erling Haaland némi szerencsével a jobb alsó sarokba lőtt. VIDEÓ ITT!

A City sorozatban a harmadik bajnokiját is megnyerte – a Fulhamet egymás után 13. alkalommal verte meg –, és a tabella élére ugrott, a londoniak négy forduló után először kaptak ki.

A CITY LEGUTÓBB ÖT ÉVE SZERZETT KÉSŐBBI GYŐZTES GÓLT BAJNOKIN

LEEDS UNITED–BOURNEMOUTH 4–3

Rodrigo korai tizenegyesgólja után joggal reménykedhettek a leedsiek, hogy vereségszériájukat egymást követő két győzelemmel feledtetik, csakhogy gyorsan jött az egyenlítő gól is, és a második félidő elején már kétgólos hátrányban voltak.

A játék vibrálásából már akkor sejthető volt, hogy ebből a csatából akár a délutáni program legnagyobb meccse kerekedhet – és így is lett! A 60. percben Sam Greenwood jól eltalált távoli lövéssel faragott a hátrányból (VIDEÓ ITT), majd nem sokkal később Liam Cooper egy szögletet követően egyenlített. VIDEÓ ITT!

És hogy tökéletes legyen a forgatókönyv, egyúttal teljes a hazai öröm: a 84. percben a Leeds gyönyörű és villámgyors ellencsapást vezetett, amelynek végén Crysencio Summerville belőtte a győztes gólt! VIDEÓ ITT!

A Leeds tehát egymás után másodszor nyert, míg a kétgólos előnyt veszni hagyó Bournemouth zsinórban negyedszer is kikapott.

A LEEDS 22 ÉVE ELŐSZÖR NYERT KÉTGÓLOS HÁTRÁNYBÓL ÉLVONALBELI BAJNOKIT HAZAI PÁLYÁN

NOTTINGHAM–BRENTFORD 2–2

Az utolsó helyezett Nottingham a három fordulónyi nyeretlenségtől szabadulni igyekvő Brentfordot fogadta, és Morgan Gibbs-White szép egyéni alakítás után lőtt góljával meg is szerezte a vezetést. VIDEÓ ITT!

Csakhogy az első félidő ráadásában jött egy büntető, és ilyen lehetőséget a Brentford még sohasem szalasztott el rövid Premier League-története során – Bryan Mbeumo is belőtte a tizenegyest, így 10/10 a londoniak új rekordja.

A vendégek a hajrá kezdetén a vezetést is megszerezték, azonban pechjükre a meccs kiadós ráadásba torkollott, és a 96. percben egy tűzijáték végén Mathias Jörgensenről a saját kapujába pattant a labda – a Forest, a hazai publikum kirobbanó örömére, az öngóllal otthon tartott egy pontot! VIDEÓ ITT!

WOLVERHAMPTON–BRIGHTON & HOVE 2–3

Ezen a mérkőzésen is adódtak fordulatok jócskán: a négygólos első félidőben előbb a hazaiaknak, majd a vendégeknek kellett egyenlíteniük, de úgy alakult, hogy végül csak egyiküknek jutott pont. A 83. percben a fontos gólok embere, a német Pascal Gross közelről estében a bal felsőbe lőtt (VIDEÓ ITT!), aminek köszönhetően a második félidőt emberelőnyben végigjátszó Brighton nyert. Roberto De Zerbi szeptemberi munkába állása óta a csapatnak először sikerült hat pontot szereznie két egymást követő bajnokin.

ANGOL PREMIER LEAGUE
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Manchester City–Fulham 2–1
(J. Álvarez 17., Haaland 95. – 11-esből, ill. Andreas Pereira 28. – 11-esből)
Leeds United–AFC Bournemouth 4–3
(Rodrigo 3. – 11-esből, Greenwood 60., Cooper 68., Summerville 84., ill. Tavernier 7., Billing 19., Solanke 48.)
Nottingham Forest–Brentford 2–2 (Gibbs-White 20., Jörgensen 96. – öngól, ill. Mbeumo 45+3. – 11-esből, Wyssa 75.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 2–3 (Goncalo Guedes 22., Rúben Neves 35. – 11-esből, ill. Lallana 10., Mitoma 44., Gross 83.)